Понад 83% спеціалізованих медичних закладів Чернівецької області готові у лютому до підписання контрактів з національною службою здоров`я України. Усі вони з 1 квітня 2020 року зможуть отримувати державні кошти за Програмою медичних гарантій. Державної субвенції на фінансування закладів спеціалізованої медичної допомоги з другого кварталу 2020 року не передбачено.
«До реформи у медичних установах фінансувалися ліжка. Незалежно від того, чи були на них пацієнти, лікувалися вони в стаціонарі чи приходили «покапатися», гроші лікарні отримували. Таким чином, на утримання шкірвендиспансерів в Україні в рік витрачалося 5 млн. грн., а на інсультні центри – лише 2 млн.; на туберкульозну службу – 2 млрд. грн., а на лікування дітей зі складними неонатальними патологіями – 200-300 млн. грн. Після реформування вторинки лікарні без пацієнтів існувати не зможуть. НСЗУ платитиме за послуги, а не за ліжка, - розповіла у Чернівцях на брифінгу Мар`яна Возниця, директорка Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров`я України. – Перший рік медичної реформи дав надію, що зміни, які відбуваються, - незворотні. При реформуванні первинки досягнуто значних успіхів. Медики повірили нам».
«Робимо усе, щоб медична послуга, яку отримує пацієнт, була якіснішою та доступнішою, - зазначила Наталія Гусак, заступниця голови Чернівецької ОДА. – Активно реорганізовуємо медичні заклади воринки, комп`ютеризуємо лікарні, закуповуємо нове медичне обладнання».
Читайте ще: Думка дня: Про медичну допомогу буковинцям, які не підписали декларацію з лікарем
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами