5 серпня 1914 року в американському місті Клівленді з'явився перший попередник сучасного світлофора.
Він горів червоним і зеленим кольором, а при перемиканні видавав звуковий сигнал, пише ukr.media.
Втім, перший світлофор винайшов британець Джей Найт ще в 19 столітті. Обертовий газовий ліхтар, випромінює сигнали червоного і зеленого кольорів, що був встановлений біля будівлі парламенту в Лондоні в 1868 році. Через три роки ліхтар вибухнув і поранив поліцейського. Після цього про світлофор забули майже на 50 років – до 1910 року, коли був розроблений і запатентований перший автоматичний світлофорний пристрій з ліхтарями двох кольорів.
Триколірний світлофор у тому вигляді, до якого ми звикли, з використанням жовтого світла, був встановлений у 1920 році у Детройті та Нью-Йорку. З часом світлофори отримали повсюдне поширення в Америці та Європі.
А в Україні перший світлофор був встановлений у 1936 році у Харкові. Точне місце, де він стояв, вже ніхто не пам'ятає, десь в районі Південного вокзалу.
На сьогодні, за даними Департаменту ДАІ МВС України, в нашій країні налічується майже чотири з половиною тисячі світлофорних об'єктів, за допомогою яких здійснюється регулювання дорожнього руху.
В сучасних великих містах для регулювання руху впроваджені складні автоматизовані системи керування дорожнім рухом (АСКДР). І в цьому Харків теж був новатором. Перша в Україні автоматизована система керування дорожнім рухом — АСКДР була встановлена саме в Харкові в 1982 році. У відповідності з вимогами того часу вона контролювала 65 перехресть. На сьогоднішній день в Харкові функціонують понад 300 світлофорів.
Жителі великих міст витрачають приблизно 6 місяців свого життя на очікування зеленого світла світлофорів, зазначається у виданні tsikave.ostriv.in.ua.
У 2008 році команда «Феррарі» використовувала світлофор замість таблички для подачі сигналів гонщикові під час піт-стопа. Система діяла повністю автоматично, але під час гран-прі Сінгапуру через жвавий рух по піт-лейн довелося керувати світлофором вручну. Механік помилково дав Массі зелений ще до того, як заправний шланг витягли з боліда, що призвело до інциденту. Після цього команда повернулася до традиційної таблички.
В американському місті Сіракузи, штат Нью-Йорк, розташований квартал Тіпперері Хілл, населений переважно нащадками ірландських іммігрантів. Тут знаходиться єдиний в світі світлофор, у якого зелений сигнал вгорі, а червоний - внизу. Коли світлофор був вперше встановлений в 1925 році, діти стали вибивати в ньому скло, тому що зелений колір, який символізує Ірландію, знаходився під британським червоним. Через три роки очільники міста здалися і вирішили назавжди зафіксувати на цьому світлофорі зворотне розташування сигналів.
У Празі є прохід між будинками шириною 70 сантиметрів, в якому висить справжній світлофор. Але працює він не для машин, а для того, щоб перехожі, які йдуть з різних кінців вулиці, не наштовхнулися один на одного.
Нагадаємо, 4 серпня відзначали день шампанського
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами