Зараз на підприємстві працює 43 особи.
Воно обслуговує два райони Чернівців – Першотравневий та Садгірський, де розміщено 570 контейнерів.
Утилізує в рік – 550 тисяч метрів кубічних сміття.
З БОРГОВОЇ ЯМИ - У ПРИБУТКОВУ ФІРМУ
Я прийняв підприємство «Чернівціспецкомунтранс» у кінці 2017 року. Тоді була така ситуація, коли нам споживачі боргували 4 млн грн., а ми мали своїх боргів - 2,7 млн грн. Зараз ми нікому нічого не винні. З усіма розрахувались. Зокрема, змогли стягнути через суд з ЖРЕПів №9 та №11 коштів на суму 750 тис грн.
Зараз ми закупили програму, яка відстежує боржників і автоматично розсилає претензійні заяви.
7 місяців уже ми сплачуємо дивіденди міській раді, бо маємо прибуток. Півтора року не просили у мерії фінансової підтримки. Оборот в рік - 13 млн. грн і 10-15 % - це чистий прибуток.
Вперше за 5 років ми підняли зарплату та даємо премії працівникам.
АУТСОРСІНГ - НАЙКРАЩА ФОРМА ОБСЛУГОВУВАННЯ
Ми передали всі свої ризики і проблеми іншому підприємству, котре має власний транспорт, - «Укрвторресурс». У нас своїх машин немає. А транспортні послуги – це сегмент найпроблемніший. Скоро буде проведено конкурс на перевізника, бо дотепер у Чернівцях обслуговування відбувалось поза правовим полем. Антимонопольний комітет вказав на це. Зараз міська рада для усунення порушень запроваджує конкурс. Ми там плануємо поборотись за 4 лоти. І вже по факту придбаємо техніку, яка буде необхідна для конкретної роботи.
Лише конкурс і конкуренція зробить ринок якіснішим. Людям треба, аби сміття вивозили вчасно, тихо, за собою залишали чистоту. Той, хто цього не розуміє – шкодить місту.
Зараз ми оплачуємо за кількість вивезених кубів. Тому така мотивація дозволяє контролювати процес. За кожен папірець, грубо кажучи, йде боротьба: більше збиреш – більше вивезеш на полігон. Це їх мотивує. Тому і претензій до нас немає. А от у конкурентів є негаразди – у приватній фірмі немає такої зацікавленості.
Читати також: Впливовий АССпект: екстрена медична допомога – питання національної безпеки
СМІТТЄВИЙ "РИНОК"
Якраз приватна фірма і обслуговує Шевченківський район Чернівців. Ми там послуги не надаємо. Тому якщо мешканці мають скарги – то шукайте виконавців на своїй території.
Колись, років 20 тому, так неправильно перекроїли сферу відповідальності: ласий шматок віддали приватникам, а це висотна забудова, малі маршрути, затрати мізерні, прибутки великі. А все решта – віддали «Спецкомунтрансу»: там де приватний сектор, де великі відстані. Бо одна справа, коли на одному місці можна завантажити машину, і зовсім інша – коли від дому до дому їдеш і збираєш пакети зі сміттям. Це питання бізнесу і у цьому мають бути зацікавлені усі, бо ж виграє громада все одно, а не якась персона конкретно.
Маємо практику, коли ми пішли у наступ, так б мовити, і «Санітарія» уклала з нами договір на утилізацію твердих побутових відходів. Хоча це й територія приватної фірми (вул. Бульвар Героїв Крут), втім, наші послуги оцінили вищим балом. Це перший випадок, коли ми відібрали у приватного підприємства територію. Зараз там можете бачити зелені та жовті контейнери з тавром «Чернівціспецкомунтранс».
ВЕЛИКОГАБАРИТНЕ СМІТТЯ (ВГС)
Те, що виносять люди з квартир, називається твердими побутовими відходами. Це розміри 50 см на 50 см на 50 см, такий кубик. Все, що більше, то уже великогабаритне сміття: будівельні відходи, гілля, старі меблі, сантехніка. Чернівці - це єдине місто, яке взагалі не має умов для вивезення ВГС.
Для цього потрібні великі залізні контейнери на 8 метрів кубічних, які має забирати спеціальна автівка. Зараз таких умов немає. Тому все вивозиться тракторами за допомогою ручного прибирання. Або ж накопичуєься на контейнерних майданчиках чи стихійних сміттєзвалищах по місту. У цій сфері теж треба провести конкурс і якщо буде рентабельний бізнес – то за нього будуть битись. Не варто робити з простих рішень складних завдань.
У нас є ідея, аби тут у себе на території «Чернівціспецкомунтрансу» облаштувати пункт з прийому такого сміття. Всі, хто будує квартиру і не хоче везти на полігон у Чорнівку, зможе сюди звозити та скидати сміття. Це буде дешевше транспортування, бо ближче. Тому це дасть змогу штрафувати порушників, котрі засмічують місто. Бо зараз, якщо я диван принесу і викину біля мерії – мені нічого не доведуть – а куди я його мав б утилізувати?
Тому всі і кожен повинні дбати і думати про добробут та благоустрій нашого міста. Ми ж робимо одну справу: хай і на різних місцях з різними колективами, але з одним спільними баченням.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами