10-го червня ввечері бабуся взяла лавку, котра стояла на зупинці на Соборній площі, та перетягла її на сусідню вулицю. Потім, за словами дописувачів Facebook, бабуся "сіла на лавці посеред дороги і слухала, як їй сигналять водії".
Коли її зупиняли перехожі, вона обіцяла притягти іншу лавку замість тієї, що взяла. Пізніше у ситуацію втрутилися правоохоронці і повернули лавку на місце.
Наступного дня у Instagram-спільноті "Chernivtsigram" з'явилися фото та відео інциденту. А хтось із користувачів мережі оприлюднив відеозапис, на якому літня жінка тягне лавку вже не на Соборній площі, а на вулиці Кордуби.
Аби переглянути усі відеозаписи, натисніть на зображення:
Ситуація зацікавила не лише чернівчан. Сьогодні, 12-го червня, про бабусю написала низка всеукраїнських ЗМІ, включно із Еспресо, УНІАН та Gazeta.ua.
Журналісти ІА "А.С.С." вирішили дізнатися, чому ця тема так зацікавила користувачів Інтернету.
"ЗМІ опублікували, тому що тут є кумедний елемент ситуації. Плюс соціальний аспект і безпосередність реакцій тих, що знімають. Це яскрава ілюстрація соціального життя середньостатистичного жителя, близько до нашого менталітету", — каже практикуючий психолог Наталія Кіщук.
Ми попросили пані Наталію пояснити, чому очевидці, замість допомогти чи зупинити бабусю, фіксували те, що відбувалося, на свої гаджети.
"Вмикаючи камеру телефону і споглядаючи події через скло екрану, людина ніби вимикає частину власної свідомості, а саме критичного мислення, не може адекватно оцінити ситуацію, прийняти відповідні міри.
Учасник ситуації стає пасивним спостерігачем, вмикається режим «перегляд фільму» з коментарями та зауваженнями, його свідомість звужується, активність реакцій уповільнюється. Або ж він уявляє себе відеооператором, для якого головним є "побачити – відзняти – поділитися".
Люди знімають фільми з подіями власного життя, забуваючи, що вони самі є частиною цих подій та їхніх наслідків… Втрачається усвідомлення причинно наслідкового зв’язку.
Відеооператор ж не несе відповідальність за травми акторів, та зіпсований інвентар на знімальному майданчику? Відбувається своєрідне психологічне заміщення потреб та ролей, яке має як позитивні, так, на жаль, і негативні наслідки.
Крім того, якщо спостерігачів декілька, то особиста відповідальність кожного індивіда знижується.
"Можливо хтось інший допоможе..», «Напевно хтось вже викликав поліцію, швидку...".
Активні дії щодо включеності в подію, в якій необхідна допомога іншому, потребує певного досвіду спілкування та взаємодії з іншими людьми не на об'єктному рівні, а на діалогічному. Коли у людини є досвід отримання підтримки та надання її іншому, коли взаємодія не викликає страх та напруження", – розповідає Наталія Кіщук.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Но в последнее время большая часть СМИ подает неправдивую информацию, поэтому приходится перебирать очень тщательно. В поисках хороших СМИ я наткнулся на 2 качественных источника: ukr-life.com.ua и sylnaukraina.com.ua.
Рекомендую и Вам отбирать только качестенные новостные источники СМИ чтоб не остаться обманутым.
Кстати, совсем недавно прочитал Важную новость, которая касается каждого из нас : https://sylnaukraina.com.ua/novini/mobilizaciya-v-ukraine.html