У 2017 році на розгляд містобудівної ради був винесений проект детального плану території (ДПТ) в межах вулиць Головної, Залозецького, Ясської, проспекту Незалежності та залізничної колії. А влітку 2020 року розпочали процедуру громадського обговорення, пише ІА АСС. Архітекторські рішення та бачення розвитку тієї території не влаштовує мешканців прилеглих вулиць та власників приватних будинків. Люди вказують, що громадські збори відбулись з порушеннями і без їхньої участі, а дозвіл на будівництво висотних споруд по 24 поверхи занадто близько до приватного сектору зіпсує умови їхнього проживання.
«Нас ігнорують і нашу думку не враховують. Як це так, що тут з’явиться аж три 24-поверхові будинки і багато інших висоток трохи меншої поверховості. Наші приватні інтереси ніхто не враховує. Якби вони будували лише на місці колишньої кондитерської фабрики «Буковинка», то гаразд, але вони зазіхають на наші землі.За баченням чиновників через 3-7 років нас тут не має бути. Яким чином? – розповідає голова об’єднання мешканців «Співдружність» Віктор Перекута. – Ми цікавились, коли будуть слухання. А нас «футболили» і врешті провели без нас і без повідомлення про час та місце зборів. Пояснюють, що інформації у ЗМІ було достатньо для інформування».
Майже дві сотні мешканців об’єнадись в організацію, аби легше відстояти власні права. Площа приватної забудови – 2,5 га, площа ж усієї території, де планується будівництво, – 11 га.
«Наша приватна територія компактна, окрема. Ми вимагаємо, аби нас відділили від цього детального плану території, щоб ми були враховані. І будуйте, проектуйте, відступайте. Хай місто розвивається, але не за наш рахунок і втраті наших свобод», - продовжує Віктор Перекута.
Наші новини є у Facebook
«Це голос волаючого у пустелі. Все, що ми їм доказуємо, розрахунки про порушення ГОСТів, неправильність, - вони не звертають уваги. Лише відписки. Біда у тому, що у нас кілька вулиць не хочуть звідси іти. Нові будинки, таунхауси, живуть по кілька років, всі ми вклали кошти. Архітектори склали план забудови. Замість наших будинків - червоні квадратики і напис «під знесення». Як? А ми де? – обурюється місцева мешканка Надія Зав’янська. - А мала бути комісія, погоджувальні збори. Нас не повідомили. І хоча кілька наших представників таки прорвались на ті псевдослухання – з них насміхались. Там скрізь аферисти. Міськвиконком тихенько і таємно від нас затвердили ДПТ. Згідно з нормами, відстань від фасаду мого будинку до багатоповерхівки має бути на висоту споруди. 24-поверхові будинки мають стояти за 80 метрів від мого фасаду. А то буде під вікнами. Вони залізли на наші території і порушують всі норми».
На фото: детальний план території (виділене - приватний сектор)
Головна архітектора Чернівців Наталія Хілько каже, що критичної ситуації нема. І робота якраз архітекторів - планувати розбудову міста, це їхній прямий обов’язок.
«Все підігрівають лише окремі люди, котрі непорядно провокують ситуацію і лякають мешканців, що всі будинки будуть знесені. А ми намагались пояснити: якщо у людей є оформлене майно і земля, то ніхто насильно не буде їх виселяти. Їхні закиди про порушення неправдиві. Вони висловились тоді на зборах, написали заяви, ми комісію створили, але знайти консенсусу з людьми, які не чують один одного, неможливо, - коментує Наталія Хілько, головна архітекторка міста Чернівці. - Ми не їхні вороги. Ми для людей це робимо. Прогрес зупинити не можна. Не буде такого головного архітектора, котрий буде виступати проти будівництва. За рахунок таких конфліктів хтось хоче покращити свій майновий стан та ще й нашими руками. Я точно не буду брати участі у цьому. Якщо ми порушили – подайте на нас у суд».
Читати: Старі нові будинки. Як у Боснії і Герцеговині та Україні поєднують історичну й сучасну архітектуру
Мешканці також апелюють, що міськвиконком у грудні 2020 року таки затвердив детальний план території. А кілька днів тому чернівчани мали зустріч з заступником міського голови Василем Зазуляком та фахівцями міськради. Домовились створити робочу групу для розгляду порушень законів.
«Справді, після Нового року до мене звернулась ініціативна група мешканців саме цього мікрорайону з проханням переглянути детальний план території, затверджений у 2020 році. Маємо класичну конфліктну ситуацію, коли кожну зі сторін щось не влаштовує. Розробник детального плану відстоює своє бачення забудови місцевості. А мешканці вимагають врахувати їхні інтереси. Для вирішення проблеми розпорядженням міського голови створена робоча група з питання доцільності коригування детального плану території. До робочої групи увійшли представники сторін конфлікту, а також фахівці департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради. Перед ними всіма стоїть завдання ретельно дослідити питання і знайти компромісне рішення. Задача надзвичайно складна, але іншого шляху немає», - сказав заступник міського голови Василь Зазуляк.
Найближче засідання робочої групи відбудеться 19 січня о 15 годині.
Автор: Анатолій НИКИФОРЯК, ІА АСС
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами