Він розповів, що не очікував такої кількості відходів, що залишили по собі туристи. Понад 30 учасників еко-походу з різних міст України знесли більше 60-ти мішків зі сміттям.
- Хто ходив на Говерлу і Петрос з Козьмєщіка, та ще й зі снігом, той знає наскільки це не просто, особливо для людей, які вперше в горах. А тепер уявіть, що вниз ви декілька кілометрів несете пару мішків сміття вагою понад 10 кілограмів, при цьому вас рясно поливає дощем, а під ногами то сніг, то каша з багнюки.
Читати ще: Флешмоб #Trashtag набирає популярності. Люди прибирають сміття з парків та пляжів
Якщо чесно, то думав усі візьмуть собі потрохи сміття і чисто символічно знесуть легенькі мішки донизу. І знаючи про те, що лишають після себе на стоянках бидлотуристи, був переконаний, що учасники екопоходу не будуть порпатись в тому. Мені соромно, що я настільки помилявся. Усі тягли важелезні брудні мішки зі сміттям, і тендітні дівчата, і кремезні хлопці, - розповів Олексій Пономаренко.
- Я пишаюсь знайомством з кожним із них, бо ці люди за два дні важкої праці власним прикладом довели, що ми можемо змінити щось вже і зараз. І якщо ми своїм прикладом змінимо чиюсь свідомість, і люди перестануть смітити, почнуть прибирати, і не лише за собою, це буде певна локальна перемога. Гори на крапельку стали чистішими, а учасники бруднішими) Але це лише одяг, він відпереться. А ось брудна совість тих людей, які смітять в горах, навряд чи.
Як розповів Олексій Пономаренко журналістам ІА АСС, сміття знесли донизу. За попередньою домовленістю з лісниками, вони мають власним транспортом його забрати та відвезти на сміттєзвалище.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами