Ми цікавимося у відомих бізнесменів Чернівців, як їхні підприємства переживають карантин та як планують виходити з нього.
Володимир Покальський, директор ТОВ «Фіорд»:
«Товариство почало свою трудову діяльність у квітні 2001 року. Основний вид нашого бізнесу – це торгівля морозивом та продуктами глибокого заморожування: напівфабрикатами, морепродуктами, рибою, кондитерськими та хлібобулочними виробами тощо.
Зараз, під час карантину, як і всі, відчуваємо зменшення об’ємів продажів. Проте вони є і забезпечують існування товариства. Можливо, зменшилася дохідна частина, але вона є достатньою для того, щоб «Фіорд» протримався у ці скрутні часи.
Колектив у повному складі працює.
Держава добряче допомогла нам. Зокрема, відміною податку на землю. Це потягнуло за собою зменшення орендних плат за нерухомість.
Мій прогноз – позитивний. Плануємо, що до кінця травня відбудеться послаблення карантинних заходів, відкриються нові канали збуту, об’єми продажів зростуть».
Надія Братко, власниця магазину «Custo»:
«В індустрії моди ми вже понад 20 років. Останніх 12 років працюємо саме з жінками.
На період карантину наш бізнес, на жаль, повністю зупинився, як і вся індустрія моди. Важко від того, що люди залишилися без заробітків. Поки що маємо запас терпіння, але з кожним тижнем стає усе важче.
Водночас, намагаємося проводити карантин із користю: підвищуємо свій рівень знань, розробляємо стратегію подальшого розвитку.
Обіцяємо, що обов’язково залишимося на ринку, будемо впевнено розвиватися, йти вперед. Бо дуже любимо свою справу».
Читайте ще: Чернівецькі бізнесмени потрапили до всеукраїнського фотопроекту про бізнес на карантині
Іван Кисилиця, співвласник магазину туристичного спорядження «Gorgany»:
«Наш магазин працює вже 6-й рік поспіль. Зараз, на період епідемії, ми перейшли повністю в онлайн- режим, тобто всі продажі здійснюємо через Інтернет.
Головне завдання, яке ставили перед собою, - зберегти колектив. Тож всі зараз працюють над доставками клієнтам, а також адмініструють замовлення Інтернет-магазину з соцмереж та приймають телефонні дзвінки.
У якості допомоги від держави отримали тільки канікули на податки, але також нам обіцяють у перспективі дешеві кредити.
Гадаю, ринок непродовольчого рітейлу впаде на 30-40%. Ми ж чекаємо зняття карантину, дозволу на роботу.
Аби вийти з кризи, оптимізовуватимемо витрати та далі розвиватимемо активні подорожі Україною, популяризуватимемо Буковинський край».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами