«Вконтакте» - платформа, де більшість чернівчан не тільки спілкувалась і слухала музику, а й «просувала» бізнес. До прикладу, чернівецький проект «Weekend» зібрав у «Вконтакте» 17 000 підписників, тоді як у «Facebook» його сторінку вподобали 3 000 користувачів. Різниця – у 5 разів.
Заборона «Вконтакте» та «Однокласники» обурила чимало українців. Користувачі соціальних мереж поділились на два табори: одні вважають, що санкції давно потрібно було ввести, а інші обурюються, адже для багатьох це важливі платформи для особистого спілкування і ведення бізнесу. Наприклад, на сторінці Петра Порошенка у Facebook допис про перегляд відповідних санкцій зібрав майже тисячу різних думок. Ось деякі з них:
Зокрема, Київстар та Vodafone вже заблокували доступ до соцмереж, які потрапили до санкційного списку України. Ми вирішили дізнатись у чернівецьких підприємців: чи позначилась заборона «Вконтакте» на їхній діяльності?
Віталій Філіпчук, засновник компанії «Weekend»:
«У інформаційного ресурсу «Weekend» 80% трафіку йде з Google. Так, у нас представлені групи у «Вконтакте» - 17 000, у «Facebook» – 3000, та в «Instagram» – 9000. Звісно, неприємно, що втрачаємо такий ресурс, все таки 17 000. Але основний трафік на сайті, тому сильно заборона не вплине. Ми будемо розвивати напрямки, які в нас вже є. З мережею «Вконтакте» ми ще не визначились, що будемо робити. Загалом, будемо аналізувати ситуацію, якщо будуть групу підтримувати, то, мабуть, будемо далі публікувати.»
Надія Вінтоняк, керівник спільноти «Це Чернівці, крихітко», яка налічує понад 80 000 підписників:
«Це Чернівці, крихітко» буде працювати до тих пір, поки люди будуть користуватися «Вконтакте», доки будуть читати наш контент, і доки будуть знаходити способи обійти заборону, ми будемо працювати у звичному режимі. Ми є у «Facebook» та «Instagram» , туди публікуємо аналоги, тобто після повної заборони будемо працювати у звичному режимі. У зв’язку з тим, що у нас є інші платформи, ми думаємо, що наша аудиторія залишиться з нами.»
Олександра, адміністратор спільноти «Geometria» (налічує більше 46 000):
«Ми сподіваємось, що щось вигадають і «Вконтакте» не закриють. Поки що ми обходимось програмами, які дозволяють нам мати доступ. В майбутньому, можливо, перейдемо на «Facebook», але не хочемо цього робити.»
Для студентів ЧНУ «Вконтакте» – зручна платформа для отримання будь-якої інформації щодо навчання.
Віталій Кіндзерський, голова профспілкової організації студентів ЧНУ (спільнота профспілки налічує понад 11 000 користувачів):
«Будемо опрацьовувати альтернативні варіанти, будемо розвивати «Facebook». Поки доносимо інформацію через дошки оголошень та повідомлення на сайті.»
Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) від 28-го квітня про розширення списку фізичних та юридичних осіб. Зокрема, указ передбачає блокування доступу до соцмереж «ВКонтакте» і «Одноклассники», а також до сайтів «Mail.Ru Group» і «Яндекс» (але сам пошуковик буде працювати). Санкції передбачають блокування доступу до сервісів, 1С, Софтлайн Груп, Корпорації Парус і ще ряду інших російських IT-компаній.
Автор: Марія Кіронда
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами