Наталія Фрунзе, яка входить до Бюджетної комісії Чернівецької міськради, у програмі Суть Речей на Радіо 10 розповіла про проблемні питання, які депутати виявили під час обговорення та опрацювання проекту міського бюджету на 2021 рік, пише ІА АСС.
Вона сказала, що депутати хочуть внести корективи до документу, оскільки багато грошей, на їхню думку, виділяються «на вітер». Над вдосконаленням проекту працювала робоча група та Бюджетна комісія. І власне тому розгляд самого бюджету був перенесений на сьогоднішнє пленарне засідання міської ради.
«У нас взагалі цей бюджет – це бюджет проїдання, на розвиток виділили 30 мільйонів гривень. Це дуже мало коштів і ми навіть не знаємо, як буде далі через пандемію коронавірусу. Якщо оголосять локдаун, чи будуть працювати підприємці, чи будуть сплачувати податки, чи будуть оплачувати комунальні послуги, оренду. Тобто ми залежні від ситуації, яка відбувається у країні і в нашому місті», - пояснює Наталія Фрунзе.
Тарас Прокоп зазначив, що насправді важливо, щоб бюджет на наступний рік приймала нова каденція, тому що саме депутатам цього скликання потрібно буде працювати з цим бюджетом і нелогічно, щоб його приймала «стара» рада», вважає Тарас Прокоп.
«Насправді, якщо говорити про внесення змін до бюджету – то це не такий уже й простий процес. Не можна одним помахом руки вносити зміни, складніше перекидати між розпорядниками кошти, не завжди просто знайти консолідоване рішення у раді, тому варто консолідовано прийняти бюджет, щоб менше у майбутньому робити змін у ньому», - каже Прокоп.
«Ми розпочали з Департаменту ЖКГ, ми звернули увагу, що на утримання доріг на цей рік були виділені шалені кошти і я особисто навіть не знала, що у нас безліч вулиць прибираються двічі на день і ще, крім того, ручним та механізованим способом. Тобто два рази на день ручним способом і ще тричі на тиждень механізованим способом. Крім того, ми побачили, що на притулок для тварин виділили понад 11 мільйонів гривень», - каже Наталія Фрунзе.
При цьому депутати зазначають, що ніхто не зміг їм пояснити на що саме притулок використає згадані кошти.
Як розповіла Наталія Фрунзе, у мікрорайоні Гравітон планують будувати нову школу та дитсадок. Однак гроші на виготовлення проектно-кошторисної документації для цього проекту у бюджет не заклали. Це близько півтора мільйона гривень, які потрібно виділити.
Як розповів Тарас Прокоп, депутати передбачають, що у новій структурі Чернівецької міської ради має бути окремий структурний підрозділ, який буде займатися всіма проектами бюджетної участі. Потрібно налагодити процеси взаємодії з громадськістю, в першу чергу створити функціональну Громадську раду, незалежну, яка б дійсно могла бути дорадчим органом для міської ради.
«Потім забезпечити нормальне функціонування для Бюджету ініціатив, тому що, як на мене, це найкращий з усіх інструментів громадської участі в житті міста і це реально дієвий інструмент, який створює дуже багато нових активних людей і на нього треба ставити пріоритет. Крім того, у подальшому продовжувати працювати зі зверненнями, можна реанімувати наприклад, дуже хороший інструмент був Open City - відкрите місто, за допомогою якого можна було вирішувати побутові проблеми у себе на вулиці, чи у дворі. Зараз він фактично припинив своє існування, такі інструменти потрібно відновлювати і налагоджувати нові, які б давали можливість громадянам теж брати участь у життєдіяльності міста», - вважає депутат.
Як пояснив Тарас Прокоп, наразі для цього немає можливості виділити значну суму коштів саме з міського бюджету, але депутати будуть їх шукати.
«Ми будемо відшукувати, де будуть якісь залишки, якщо після проведення аудиту будемо бачити, що десь недоцільно витрачаються кошти, будемо спрямовувати ці кошти вже на такі ділянки. Туризм ми ставимо в один із пріоритетів у розвитку міста», - каже Тарас Прокоп.
«Перше – це внутрішні інвестиції, у нас є важливі державні програми, які варто, щоб працювали. В першу чергу, це Державний фонд регіонального розвитку, з яким у місті, на жаль, не була настільки влаштована співпраця через певні розходження з обласною владою. Але місто може, як громада, використовувати ці кошти державної підтримки і ми маємо однозначно налагоджувати цю співпрацю з центральними органами виконавчої влади, щоб була можливість залучати ці кошти.
Читайте наші новини в Instagram
Другий момент – ми працюємо з багатьма міжнародними організаціями і у місті Чернівці зацікавлені дуже багато інвестиційних програм. Частину з них ми втратили, зокрема не отримали кредит від ЄБРР.
Ми не будемо втрачати можливостей залучення таких програм. Ми продовжуємо зараз працювати з програмою GIZ та з іншими програмами Європейського Союзу, зокрема по освітленню, програма НЕФКО по енергоефективності і багато інших програм, які надають саме грантову підтримку
Третя складова – це робота з бізнесом. На жаль, у нас через несприятливу політичну кон’юнктуру, яка складалася у раді дуже багато інвесторів оминули саме місто Чернівці. Також інфраструктурна проблема, яка виникла через політичну кризу умісті Чернівці, і дуже багато інвесторів вирішили краще створювати підприємства та робочі місця у громадах, які близько до Чернівців, аніж співпрацювати з чернівецькою владою і створювати щось у місті Чернівці.
Однозначно, що позиція буде зовсім інша, ми будемо відкритіші до інвесторів, будемо готові працювати над цим», - розповів Тарас Прокоп.
Депутат додав, що важливо, щоб у міській раді був створений дієвий підрозділ, який працює з інвестиціями. Це люди, які готові вести перемовини з інвесторами на різних мовах, знаходити контакти. І такі люди, які готові включитися у цю роботу уже є, зазначив депутат.
Читайте також: Лише у випадку критичної ситуації: депутати Чернівецької міськради висловилися про січневий локдаун
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами