Горіли шини, вибухали заправки, стріляли і вдень, і вночі – саме у такий час з благодійною місією опинився на Гаїті чернівецький дитячий хірург, завідувач кафедри дитячої хірургії та отоларингології БДМУ Олег Боднар. Упродовж місяця він виконував обов`язки завідувача відділенням дитячої хірургії у St. Damien Pediatric Hospital та головного дитячого хірурга Гаїті. Окрім того, саме чернівецькому лікарю довіряли проведення найскладніших операцій.
- У липні, коли я був з місією на Гаїті, там почалися масові акції протесту. Уряд країни на 50% підвищив ціни на пальне. Це викликало бурхливу реакцію жителів: протестувальники блокували вулиці барикадами та підпалювали шини, десятки магазинів були розграбовані та спалені, - розповів Інформаційному агентству АСС Олег Боднар. - На Гаїті взагалі дуже складна криміногенна ситуація. Просто на вулиці людину можуть вбити чи пограбувати. Є квартали, до яких навіть поліція побоюється заходити. А під час протестів усе це ще більше загострилося.
Американці почали масово вивозити з острівної країни своїх громадян. І хоча призначили чимало додаткових авіарейсів, людям доводилося по кілька діб сидіти в аеропорту в очікуванні: вильоти переносилися, літаків не вистачало.
Посольства України на Гаїті немає. Проте чернівецький лікар вирушив туди за сприяння Європейської асоціації дитячих хірургів та італійського фонду Fondazione Francesca Rava- NPH Italia.
Читайте ще: Три операції за перших півтора місяці життя: у Чернівцях медики врятували малюка
- Тільки-но почалися заворушення, мені запропонували вилетіти найближчим рейсом разом з американцями, - продовжує Олег Борисович. – Проте на той момент до госпіталю з дитячих хірургів міг дістатися лише я. Двоє інших були практично заблоковані через перекриті дороги. Три сусідніх госпіталі закрили. А в нас – кілька важких післяопераційних дітей. Як їх залишити?..
Головна лікар клініки забезпечила Олегу Боднарю абсолютну безпеку: госпіталь цілодобово охороняли озброєні охоронці, на роботу і з роботи підвозили на броньованому авто, віллу, в якій мешкали, охороняли.
- Мене дуже підтримував Буковинський державний медичний університет, колеги з Асоціації та італійського фонду. Насправді, залишитися – це було виключно моє рішення. Та я не міг вчинити інакше, - зізнається медик. – До того ж, за 10 днів тих кривавих протистоянь до госпіталю привозили дітей з пораненнями.
Олег Боднар відпрацював на Гаїті стільки часу, скільки було обумовлено в контракті – 1 місяць. Після чого благополучно повернувся до Чернівців.
- Це досвід, - зізнається лікар. – Головне, що вдалося врятувати не одне дитяче життя.
Ольга КАМСЬКА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами