Архітектор Андрій Гергележиу розповідає, що його картонні мініатюри у 200 разів менші за оригінали. Макети робить зі звичайного картону, склеюючи його у кілька шарів. Серед найскладніших і найдорожчих робіт - 71-купольний собор семидесяти апостолів.
Створенням мініатюрних паперових шедеврів Андрій захопився ще під час навчання в університеті. Тоді, за завданням викладача, створив зменшену копію варіанту добудови чернівецького аеропорту, потім – кількох котеджів. Пізніше узявся за серйознішу справу: самостійно спроектував та виготовив 71-купольний собор. Працював над ним понад чотири місяці.
- Це моя перша серйозна робота. На виготовлення храму пішло 30 листів картону формату А1 – як ватман, - розповідає Андрій Гергележиу. – Коли сам храм був готовий, підключив до нього зовнішнє і внутрішнє освітлення – так, щоб його можна було і на виставці продемонструвати, і вдома як світильник використовувати.
Тепер Андрій Гергележиу виготовляє картонні копії чернівецьких церков. Для цього йому потрібно кілька фотографій фасаду і, якщо є, архітектурний план. Далі – справа за олівцем, лінійкою, ножицями і клеєм.
- Робота клопітка і відповідальна. Кожна деталь повинна відповідати чітким пропорціям, - каже архітектор. – Завдяки гарному освітленню не використовую окулярів чи збільшуваного скла. Проте пальцями не завжди зручно складати деталі. Тому пінцетом орудую так вправно, як медбрат, коли робить хворому перев`язку.
Усі храми – чорно-білі. Саме так, на думку автора, вдається зберегти автентичність та строгість духу. Є лише один кольоровий експонат – Хотинська фортеця у мініатюрі.
- Для створення Хотинської фортеці використовував не картон, а ДВП і пінопласт. Покрив виріб спеціальною золотистою фарбою. Навкруги муру «висадив» декоративні деревця зі скляних кульок, - описує свій виріб автор.
Найменша церква, створена Андрієм Гергележиу, вміщається на долоні. Це – мініатюра чернівецького храму Петра і Павла.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами