27 років тому у нашому побуті існували речі, що зараз вже стали історією, або про які сьогодні згадуємо хіба що із позначкою «раритет».
Прогрес робить свою справу, але чимало з предметів 91-го, напевно, приносили б менше шкоди, аніж сучасні. Разом із тим частина із них таки залишається «пережитками радянщини».
Чернівчанин Володимир Килинич розповів ІА АСС, якими предметами користувались в побуті у 1991-му, а тепер ці речі узагалі зникли із нашого побуту.
Читати ще: Чернівці 100 років тому і зараз. 24 неймовірних фото нашого міста
Наприклад, стара добра дерев’яна рахівниця сьогодні може бути лише іграшкою чи предметом оздоби інтер`єру. А в 1991 році продавчині вправно вистукували на ній, підраховуючи десятки і сотні карбованців.
Плетена сітка авоська. Вона була м'яка, зручна у використанні і добре складалася у жменю, не займала багато місця в кишені. Авоська приймала будь який вантаж і була пристосована до будь якої його форми. Чим більшим був вантаж, тим важче було користуватись авоською. Бо її тонкі ручки дуже різали долоні. Аби зменшити навантаження на долоні, ручки збільшували за рахунок поліетиленових трубок. Тим не менше у плетеній торбині можна було переносити вантаж до 50-70 кілограмів.
Торбинку успішно замінили поліетиленові пакети, які в усьому світі почали використовувати у 1980-х роках. Тепер пластикові пакети – одна із перших загроз екології . В Україні вирішують, як обмежити їх використання.
Ми згадали ще речі, які зникли із побуту від 1991-го року. А може, хтось їх і досі використовує.
Сифон, автомат з газованою водою, програвач платівок, телеграма, радіоточка, водонапірна колонка, дискета.
Немає вже перехідного знамена міськкому партії, міськвиконкому та міськкому комсомолу, дошок пошани, телефону з дисковим номеронабирачем, ощадних книжок та діжок з квасом, автоматів з газованою водою. А от поштова марка живе.
«Як змінилось місто сьогодні? Вулиця Кобилянської стала значно кращою, ніж у 1991 році. Вони вмерла і знову народилася. В Чернівцях ніколи не було такої кількості кав’ярень, кафе, ресторанів хорошого рівня, а про піцу взагалі мало хто чув. Позитивно, що в місті немає Макдональдса. З’явився приватний сектор хорошого житла. Мобільний зв'язок та інтернет доступний кожному. Люди стали обізнаніші, привітніші, багатші», - резюмує Володимир Килинич.
Автор: Майя Гуменна
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами