У програмі «Суть речей» головний позаштатний дитячий імунолог області Аліна Дашкевич та заступник директора Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА Марія Поліщук розповіли, що Чернівці отримали вакцину від правця для дітей та дорослих. Останньої не було в Чернівецькій області вже біля трьох років.
Аліна Дашкевич: Отримали вакцину довгоочікувану для школярів і дорослих від дифтерія та правця. Для дорослих зі зменшеною кількістю антигенів. Що, дуже нагально: випадки правцю почастішали. Є шестеро дітей, які в реанімації лежать. У Чернівецькій області поки немає. Це Львівська, Рівненська області. Це не так далеко і не факт, що в літній період діти не можуть травмуватися. Це єдина хвороба, від якої немає колективного імунітету. Він не рятує.
Якщо всі діти щеплені, а одна ні, і вона травмувалася – є ризик захворіти.
Людмила Григорчук: Які риси правця. На що треба звернути увагу?
Аліна Дашкевич: Правець – надзвичайно серйозна хвороба. Виявляється дуже швидко. Призводить до затруднення дихання. Потім втрата свідомості, неврологічні симптоми.
Якщо будь-яка травма сталася, навіть незначна подряпина: дитина прийшла з гірки, на річці наступила на цвях чи скло, будь ласка, обов’язково треба звернутися до лікаря. Є травмпункти, чергові педіатри. Обов’язково проконсультуватися. Якщо потрібно, педіатр підскаже. Потім можна щепитися.
Вам буде цікаво: Смертність від правця сягає 70% недужих. Вберегтися можна лише з вакцинацією
«Три роки вакцини для шестирічних не було»
Людмила Григорчук: Коли щеплюють за календарем?
Аліна Дашкевич: Якщо за календарем, в малюків останній раз ми вакцинуємо проти правця у півтора роки. А далі вакцинація йде у шість років. Довгий час, практично три роки, вакцини для шестирічних взагалі не було.
І, на разі, ми маємо її в достатній кількості. Тому, навіть якщо дитина старше: шість, сім, вісім років – у нас є вакцини і для того, і для того віку.
Аліна Дашкевич: Дорослі всі працюють в землі, десь на підприємствах і травми теж є. думаю, дорослі все ж менш слідкують за своїм вакцинальним календарем. Дітей більше приводять. А дорослі, коли нічого не болить, не турбує – в поліклініку не приходять.
Читати ще: На Буковині двоє дітей захворіли на кашлюк
Аліна Дашкевич: Нагадаю, що після шістнадцяти років треба кожні 10 років вакцинуватися. І особливо люди, якщо вважають, що у них є якісь захворювання, хронічні. Навпаки, ці люди є з групи ризику.
Марія Поліщук: Три-чотири роки тому в Сторожинецькому районі був випадок, коли трирічна дитина захворіла на правець. Вона місяць провела в реанімації в судомах.
Дитина вижила, але це послужило приводом для того, щоб її мама щепила всіх своїх дітей. (дитина була з багатодітної сім’ї)
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами