У Чернівецькій області лише 30% дітей щеплені від поліомієліту. Тож після того, як на Закарпатті захворіли двоє дітей, усі ми опинилися в зоні ризику.
Від цієї недуги можна вберегтися, лише маючи колективний імунітет. А в нас, на жаль, катастрофічно бракує вакцин.
- Якщо від 2011-го по 2014-ий роки буковинці були щеплені від поліомієліту на 60%, то протягом останнього року - лише на 30%, - каже Марія Поліщук, заступник директора департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА. – Фактично, нині щепимо вакцинами, що залишилися з минулого року. А план потреби на 2015 рік у нас взяли лише два тижні тому. Таким чином, після проведення тендерних процедур, у Чернівецькій області вакцина можливо з`явитися не раніше кінця жовтня – початку листопада. Але існує календар щеплень, який не можна порушувати. Тобто отримавши першу вакцину сьогодні, уже через тиждень не можна отримати другу. Потрібно витримати місячний проміжок. До того ж, для проведення щеплення, дитина повинна бути повністю здоровою. Тож, нам потрібно щонайменше півроку, аби щільними темпами вакцинувати всіх, хто цього потребує.
Зараз область отримала вакцину «Пентаксим», у якій міститься інактивована поліомієлітна вакцина. Нею зараз щеплять усіх тих діток, які взагалі не були вакциновані.
- Перша вакцина від поліомієліту дає 75% імунітету, друга – понад 80%, третя – 95% і більше. Ми пішли тим шляхом, аби якомога більше дітей отримали бодай 75-відсотковий імунітет. Тому не дощеплених дітей поки що не вакцинуємо, а віддаємо пріоритет тим, хто взагалі нещеплений. За даними на кінець липня 2015 року, повний комплекс щеплень від поліомієліту отримали лише 15% дітей. А є ще нещеплені минулих років.
Оскільки Закарпатська область – недалеко від Чернівецької, в департаменті охорони здоров`я попереджають: ситуація небезпечна. Багато хто із мешканців Закарпаття може бути носієм вірусу. Таким чином, Україна опинилася серед країн із високим ризиком епідемії поліомієліту. Це при тому, що в Африці протягом останнього року не фіксували жодного випадку цього небезпечного захворювання.
- У таких випадках, як правило, ВООЗ може подарувати Україні вакцину від поліомієліту. А ми, на місцях, повинні будемо забезпечити в обов`язковому порядку імунізацію всіх дітей віком до шести років, - зазначає Марія Іванівна. – Вакцини постачаються на всі пункти щеплень, плюс – розгортаються додаткові пункти в усіх містах і селах. Краплі від поліомієліту – це єдине, що може унеможливити розповсюдження захворювання в нашій країні.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами