Студенти чернівецького університету відвідали австрійську та італійську частини землі Тіроль аби дослідити різні аспекти її історії
Дослідження проходило в рамках другого етапу проекту PREPUS «Присутність минулого в міському середовищі», в якому беруть участь студенти факультету іноземних мов (керівник доц. Олексишина Л.Г.) та факультету історії, політології та міжнародних відносин (керівник доц. Герегова С.В.) Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, який пройшов у Тіролі.
Читати ще: Чернівецька область отримала 250 тисяч євро від Австрії
Вже другий рік наші студенти спільно із студентами факультету історії та європейської етнології університету Леопольда Франца м. Іннсбрук (Австрія) досліджують історію, культуру, лінгвокраїнознавство та етнологію Буковини та Тіролю. Проект фінансується за кошти ÖAD, спрямований на поглиблення міжкультурної комунікації.
У вересні 2016 року австрійські студенти під керівництвом професорів Курта Шарра та Гунди Барт-Скалмані провели так зване «польове» дослідження у Чернівцях (це був перший етап проекту). Їм допомагали наші студенти.
Тепер наші студенти поїхали досліджувати Тіроль. Дослідників цікавили пам’ятні місця, монументи, унікальні будинки у стилі бароко та сіцессії, які «дихали» минулим, а також історія створення і діяльність Іннсбрукського університету Леопольда Франца (1669), його відомі випускники, розвиток інфраструктури, сільського господарства та туризму, народні традиції та звичаї тощо. Окрема увага приділялась дослідженню подій Першої світової війни та становища жителів південного Тіролю після відмежування його від Австрії, проблема поєднання менталітету італійців та австрійців у місті й співжиття носіїв різних мов і культур.
Кожен день - нова інформація: візуалізація в музеях та поняття «музейна педагогіка»; відвідана міжнародна конференція - тримовна (німецька, італійська, латинська); концерт відомого в Австрії Хору юнаків у Надвірній церкві; огляд фресок століття за мотивами епосу про Івайна у приватному (ХІІ ст.!) замку Роденегг, де екскурсію проводила спадкоємниця - роду Й. Хьорман (професор університету); підняття за допомогою фунікулера на вершину гірського масиву Доломітес (2752 м. над рівнем моря), що мало на меті огляд розташованих там укріплень та схованок австрійських стрільців часів Першої світової війни.
В останній день перебування відбулася презентація попередніх результатів дослідження учасниками проекту, де вони отримали рекомендації своїх керівників та Курта Шарра щодо їх успішного завершення.
Адже попереду ще третій етап проекту – підготовка статей для спільного двомовного збірника та його презентація.
Джерело: сайт ЧНУ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами