Кілька тисяч студентів Чернівецького державного фінансово-економічного університету страйкують у місті. Нині вони разом із ректором пікетували ратушу та увійшли до сесійної зали, щоб прохати підтримки в депутатів. Вимога єдина – скасувати розпорядження Міністерства освіти та науки про об’єднання їхнього ВИШу із Чернівецьким національним університетом. Мовляв, це зроблено без відома викладачів і спудеїв. Намагання на сесії привести власні аргументи рішення про об’єднання представника Міністерства студенти глушили вигуками «ганьба».
Студенти Буковинського державного фінансово-економічного університету , їхні батьки та викладачі увійшли до сесійної зали чернівецької міської ради. Прохання в ректора ВИШу до депутатів одне – клопотати в центральної влади відмінити розпорядження Мінстрерства освіти та науки від 20 січня про об’єднання БДФЕУ із ЧНУ .
Володимир Прядко, ректор БДФЕУ: Коли ми почали виясняти, ми були у Міністерстві – нам ніхто нічого не сказав, ніхто із колективом не розмовляв, ані зі студентами. Знищити набагато легше, ніж створити. Я 26 років творив це. Поїдьте, подивіться гуртожитки, базу, і все отак взяти – і передати.
Студенти ж заявляють: їх позбавили права вибору. Ще один аргумент проти об’єднання – різниця вартості навчання у ВИШах.
Богдан Казимирчук, голова студентського парламенту БДФЕУ: Ми коли вступали сюди , ми мали право вибору, чомусь ми обрали саме цей заклад. Також ви сказали , що зберігається контракт. у нас за магістратуру вони мали заплатити 10 тисяч гривень, в них вони заплатять цілих 18 тисяч.
Аргументи ж представника Мінстерства освіти та науки страйкарі здебільшого вже не слухали.
Зрештою, депутати чернівецької міської ради більшістю голосів ухвалили звернення до Президента і Уряду щодо скасування розпорядження про об’єднання ВИШів. Тим часом представник Міністерства журналістам повідомив: депутатське звернення там розглянуть, а от об’єднувати ВИШі все ж - змушені.
Олег ШАРОВ, ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ВИЩОЇ ОСВІТИ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ ТА НАУКИ : Кабмін зобов’язаний проводити оптимізацію мережі вищих навчальних закладів. І вона проводиться, тому, що на ті навчальні заклади ,які, скажімо існували 8 років тому, держава сьогодні немає ані студентів, ані грошей. Тому ми повинні привести систему у відповідності до тих потреб, що нині існують.
Олег Шаров також запевнив, що викладачі й далі працюватимуть , а студенти – навчатимуться у своїх групах. Процес реорганізації триватиме до кінця навчального року.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами