2 з половиною тисячі гривень за незаконне спалювання листя не лякають чернівчан. Щовечора місто наповнюється смердючим димом.
«От ви бачите, яке листя сухе. Та не будемо ми його розкидати чи прикопувати».
Завгосп дитячого садочка №45 Іван не приховує, що спалює опале листя й траву: каже, закон знає, та нічого із купою сміття вдіяти не може. Куди його вивозити та як позбутись, завгосп не знає.
«Забиті зараз ці, не успівають це всьо вивозити, а бачите, який листопад великий. Передають дощі і рішили так. Не було куди дівати його. Воно сухе, ми тимчасово його в бочці спалили. Локалізували і спалили».
У Санепідемстанції зазначають: дим, який утворюється від спалених рослин, дуже токсичний та небезпечний. Тому у кожному місті та селі є спеціальні місця для переробки рослинного сміття.
Юрій Падурару, начальник відділу організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду ГУ Дерсанепідемслужби в Чернівецькій області: «Місцевою владою мають бути створені умови для того, щоб планомірно вивозилось сміття, побутове сміття, в тому числі опале листя, суха трава у відповідні місця, де воно би або компостувалось, або перероблялося, або просто зберігалося».
В управлінні освіти Чернівецької міської ради кажуть: усі навчальні заклади про заборону та штрафи за спалювання листя і трави попереджали. Та порушника обіцяли покарати.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами