Депутати міської ради цілий день сьогодні дискутували, чи варто залишатися Сергію Мартинюку на посаді начальника управління освіти міськради.
Зокрема, на сесії цілий день обговорювали справи в міському управлінні освіти: громадські активісти виступали із критикою на проведення тендерних процедур та поганий менеджмент в управлінні, посипалась критика на керівника і щодо його відряджень. Також звинувачували Сергія Мартинюка і в нарахуванні 200 відсотків премії собі та своїм заступникам.
Відтак, депутати вимагали відповідей від керівника міського управління освіти, адже, кажуть, виділяють на цю галузь чималі кошти, а тому хочуть знати , що там усе гаразд.
Василь Максимюк заявив , що при перерозподілі коштів найбільше запитань було до управління освіти. Тому що чимало інвентарю управлінням закуповувалось за завищеними цінами. Така сама ситуація і з харчуванням. Тому чимало запитань ,зокрема, до керівника управління освіти, - сказав Василь Максимюк: «Якщо ви не знали, що відбувається в управлінні (з хабарництвом в господарському відділі), тоді ви не володієте ситуацією, якщо знали – тоді ви у долі» , - сказав депутат, та продовжив , - «Щоб бути послідовними, ми надали управлінню освіти із залишків бюджету у 2016 році близько 50 мільйонів гривень. Хто мене може запевнити, що ці «відкати» – поодинокий випадок? Сьогодні управління освіти просить 38 мільйонів, хто може гарантувати , що ці кошти не розпорошаться? Ми зараз повинні дати свою правову оцінку тому , що сталось».
Депутат міської ради Іван Гончарюк запропонував проголосувати за рекомендацію міському голові звільнити головного освітянина міста: «Керівник управління освіти мав би після цього випадку перевернути управління і знайти ще людей, які йому (підозрюваному у хабарі - ред) допомагали. А міський голова після такого випадку мав би звільнити керівника. Тому прошу колеги-депутати, підтримати протокольне доручення – рекомендувати міському голові звільнити начальника управління освіти».
Далі пропонуємо уривки із дискусій на позачерговій сесії міської ради, де Сергій Мартинюк заявив, що нинішнього підозрюваного у хабарництві, начальника господарської групи, на посаду порекомендували призначити серйозні люди, однак імені, хто це , не оприлюднив: « У серпні 2016 року, його було призначено на вакантну посаду, попередник звільнився з посади керівника господарської групи. Він має освіту економічну та юридичну освіту, та довід підприємницької діяльності», - повідомив пан Мартинюк.
Сергій Мартинюк, керівник управління освіти міської ради: Слідство триває у цьому питанні, тому говорити про доконані факти недоречно, тому що поки не доведена як вина, так і невинність цієї людини. Діяльність підозрюваного стосувалась господарської діяльності управління освіти, не нашого профільного напряму. Міським головою була створена спеціальна комісія, яка вивчала це питання, на засіданнібуло 8 чоловік, комісія загалом проголосувала за формулювання, що управління освіти щодо дотримання тендерних процедур діяло в межах законодавства.
Юрій Івашин, громадський активіст: управління освіти – не кероване на сьогоднішній день, в управлінні освіти – чвари. Коли таке було, щоб в управлінні освіти були сварки?
Сергій Мартинюк, керівник управління освіти міської ради: Ми трохи змінили акценти: ми вважаємо, що місія управління освіти – це дитина, а не той управлінець, який колись був царем та богом над закладами. Я щиро сподіваюсь, що кожен керівник не тремтить тепер, а заходить, як до колег.
Депутати все жналаштовані надати свою оцінку і діяльності управління загалом і керівнику, зокрема. А директори навчальних закладів міста, натомість, стали на захист Сергія Мартинюка та просять не розхитувати ситуацію :
Юрій Бурега, депутат міської ради: Яке б ми рішення не прийняли, остаточна думка - за міським головою. Думаю, що депутатське рішення носитиме рекомендаційний характер. Буде створена робоча група з вивчення питання загалом по ситуації в управлінні освіти та зокрема, по керівнику. Разом і тим, проблеми є і залишаться. От правоохоронці впіймали людину, вина якої має доводитись в суді. Якщо вона буде доведена, тоді ми ставимо питання про доцільність перебування цієї людини на посаді.
Андрій Сігітов, директор ліцею№2: Суд повинен дати правову оцінку ситуації. Наразі ми не хочемо, що ситуацію в освіті у місті розхитували. В нас все відбувається нормально, навчальні заклади працюють. Не може жодна особа виступати водночас прокурором, катом, суддею. Ми не хочемо мовчати, але чомусь хтось використовує наше небажання, як те, що вигідно їм. Дайте висловити різну думку. Дійсно є демократичні зміни, ми дійсно перестали боятись, ми побачили реальний кошторис на ремонт, він ділиться і в цьому бере участь рада директорів, він прозорий. Я не хочу, щоб ця тенденція сьогодні змінилась під найдемократичнішими гаслами. А в нас є побоювання, що вона може змінитись. Так, є помилки, їх треба виправляти, але є і процес становлення, який має продовжуватись.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами