Зарплати поки підвищили не всім педагогам, розповіла директор департаменту освіти та науки Чернівецької ОДА, Оксана Палійчук у програмі "Суть Речей" на Радіо 10
Людмила Григорчук: Питання підвищення зарплат вчителям. Педагоги скаржаться, що у підсумку, у січні вони отримали навіть менше грошей, ніж минулого року. Чому так сталося?
Оксана Палійчук: У нас така ситуація. Я бачила, що це питання широко обговорюють у соцмережах. На жаль, постанови, які вийшли 11 січня, 22 і 23, то вони знову поділили наших педагогів.
Не є всесильним міністерство освіти, тут є міністерство фінансів, а чи є фінансовий ресурс у державі, щоб підняти всім? Пріоритетом визначено тих педагогів, які беруть участь у становленні нової української школи, це ті, хто викладає в ЗОШ. Загальні дисципліни у професійно-технічних закладах. Їм піднята дійсно зарплата, як мінімум на 25%. Я поясню. Перш за все, збільшений тарифний розряд, на 10% кожен тарифний розряд у єдиній тарифній сітці. Це 10%.
Крім того постановою 22-ю затверджено, що всі вчителі які викладають в ЗОШ і в професійно-технічних закладах – на 10% так само підвищується їхні посадові оклади. Ми вже маємо 20%. І поставною 23-ю передбачено, що надбавка, яка називалася на престижність, вона просто називається надбавка, вона раніше була від 0 до 20, а тепер від 5% до 30%. Тобто не менше 5%. Тому навіть мінімально вчитель в школі, і педагог, який читає загальноосвітні дисципліни в професійно-технічному закладі чи коледжі, то він має 10+10+5, то це 25%.
Але якщо він мав 20% за престижність, а тепер фонд не дозволяє і має лише 5% , то він не дуже цього підвищення і відчув. Разом з тим цими постановами зазначено, що адміністратори шкіл і ті вчителі, які пілотують новий стандарт, то у них має бути підвищення не менше 20% до 30%, а також вчителі української мови та літератури у школах національних меншин. Цими категоріями не менше 20%.
Тут боляче, що наші педагоги у закладах дошкільної освіти, педагоги позашкільної освіти, методичних служб, ті, хто викладає у коледжах чи професійно-технічних закладах професійні дисципліни, то вони мають чекати до 1 вересня 2018 року, тоді вони можуть отримати таке підвищення, якщо буде мати таку можливість фінансовий ресурс. Оце є болюче. А те, що наші педагоги в школах, як мінімум 25% отримували, то це дійсно так.
Читати ще: Щодо змісту завдань ЗНО є ще багато питань - О.Палійчук
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами