Фахівці наголошують: хворі не залишаться без медичної допомоги, адже санаторій передбачав оздоровлення, а лікуювальні послуги надають спеціалізовані відділення і диспансери.
«Діти, хворі на туберкульоз, ніколи не лікувалися в санаторії. Вони проходили терапію в Чернівецькій обласній дитячій лікарні і туберкульозному диспансері, - зазначила Оксана Знак, заступниця головного лікаря обласної дитячої клінічної лікарні, координатор групи експертів за фахом «Педіатрія». - Після стаціонарного лікування у батьків є вибір: проводити реабілітацію вдома чи у санаторії. Але більшість батьків обирали дім. Таким чином, власне лікуванням хворих на туберкульоз дітейій надалі займатиметься обласна дитяча лікарня та тубдиспансер. І закриття санаторію «Садгора» на це не вплине».
У Чернівецькій області щороку на туберкульоз хворіють 8-10 дітей. І далеко не завжди це – відкрита, а, отже, заразна форма.
«У санаторії «Садгора» у 2019 році пройшли реабілітацію близько 500 дітей, і лише 50-60 із них дійсно потребували стаціонарного лікування, - зауважує Марія Поліщук, заступниця директора Департаменту охорони здоров’я ОДА. – Наразі створена робоча група, яка розробляє маршрут пацієнта, у якого є підозра на туберкульоз.
Окрім того, оздоровлення після лікування наші діти зможуть отримувати у всеукраїнських протитуберкульозних санаторіях, наприклад, в Одесі чи Яремче».
Наталя Гусак, заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації, зазначила, що Національна служба здоров‘я України не фінансуватиме санаторні заклади з 1 квітня, оскільки вони не надають медичних послуг, а Бюджетний кодекс України забороняє утримувати санаторії з місцевих бюджетів.
Натомість, оздоровлення дітей залишається на контролі місцевої влади. І, якщо пацієнтів, які потребуватимуть санаторного лікування, буде більше, ніж путівок до всеукраїнських санаторіїв, то додаткові путівки готові купувати за бюджетні кошти.
Уже наступного тижня розпочнеться підготовка проектно-кошторисної документації на перенесення медико-соціальний центр «Особлива дитина» на територію санаторію «Садгора».
«Звісно, наразі санітарний стан санаторію не найкращий. Але після проведення відповідних ремонтних та санепідеміологічних робіт, туди абсолютно безпечно переводити центр реабілітації, - зазначила Наталія Гусак. - Ми шукаємо інвесторів. Сподіваюсь, уже за кілька років центр «Особлива дитина» зможе відзначати новосілля».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами