Справжню буковинську селянську оселю минулих століть відтворили у Чернівцях. Виставку організували у рамках транскордонного проекту «Зберегти минуле, щоб створити майбутнє».
Основою експозиції є селянська хата із головним на той час елементом – піччю. Доповнили її ліжко, мисник і посагова скриня. На виставці також можна побачити, як одягались наші предки. Учасники зазначають, що такі проекти є важливими, бо, кажуть, «Хто не шанує свого минулого, той не має майбутнього».
Олег Кучерян, координатор проекту: «Немає майбутнього без минулого. Ми не можемо ховати ці експонати. Наша місія, музейних працівників, популяризувати цю культурну спадщину, нашу фондову колекцію. Тому ми просто радіємо, коли у нас є можливість, і ще можливість показати наші експонати».
Також видали чотири книги, в яких зображені етнографічні колекції одягу, меблів, кераміки та інтер’єрного текстилю музеїв міст, що беруть участь у проекті. Виставка вже побувала у місті Сучава, що в Румунії, та в місті Бельці, що в Молдові. Тепер подивитись та дізнатись більше про побут буковинців можуть і чернівчани. Виставка «Етнографічні взаємовпливи» працюватиме з 22 квітня по 11 травня.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами