Гігантські фігури міфічних героїв, костюмовані танці, яскрава переберія. Маланкарі і традицію підтримали і за 50 тис гривень поборолись.
На фестивалі було на що подивитись і кого послухати. Понад тридцять колективів дивували глядачів своєю винахідливістю та унікальністю.
"Рада, що є люди, з родинами вийшли, погода гарна, всі цінують це", - ділиться глядачка Олена Піта.
Підготовку до фестивалю кожен колектив почав за місяць. Маланкарі створюють образи, придумують легенду, шиють костюми.
На фест завітали аматори і з Тернопільщини. У них своя програма.
"Сватання Маланки. Такий у нас сценарій. У нас Стецько буде сватати Маланку", - Марія Верига, учасниця Маланка-фесту.
Читати: Білі ведмеді, гігантські птахи та лицарі на конях: як у Чернівцях проходить Маланка-фест 2020 (ФОТО)
Дзвонами і своєрідним тверком потішили тисячі глядачів гості зі Словенії. Костюм у кожного курента майже пів сотні кілограм. Цей обряд, до речі, перебуває під захистом ЮНЕСКО.
"Дзвони від корови. По 5-7 штук на поясі в учасника, наші дикі танці відганяють зиму, і запрошують новий час, цей ритуал несе вам удачу, як Маланка-фест", - розповів Алеш Іванчеч, курент зі Словенії.
Кого вже виснажили танці – відразу давали підкріпитись м’ясом. Кухня на колесах не відмовляла нікому. Орел, аби вписатись у вузькі вулички, складав крила, а Кабан ледь не чіпляв тролейбусні лінії.
"Люди це підтримують. Є попит. Ми раді, і активно голосуємо", - каже Альона Барбір, глядачка.
Третє місце виборола "Величезна нутрія" (с. Горбова), друге – "Перський слон" (с. Чагор), лідером серед глядачів став "Білий ведмідь та ескімоси" (с. Брусниця). Окрім грамот переможці отримали 20, 30 і 50 тис грн. відповідно.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами