Організаторами фестивалю-змагань стали Федерація спортивного туризму Чернівецької області, туристичний комплекс «Мигово» та громадська організація «Єдина Альтернатива», пише ІА АСС.
«Любителі та професіонали змагались за кращий результат в особистому заліку на слалом-гіганті. Було дві спроби у кожного. Кращий час записували у протокол. Другий блок змагань – рятувальні роботи. У команді по 4 спортсмени. Це евакуація потерпілого зі схилу і транспортування до підніжжя. Судді визначають правильність виконання дій, а також тестами перевіряють на знання теорії з надання першої медичної допомоги», - розповідає Любов Бойко, помічник головного секретаря змагань, суддя на дистанції.
Участь у змаганнях взяли понад сотня спортсменів у всіх вікових категоріях (наймолодші – до 5 років, найстарші – 60+ років).
Наші новини є у Facebook
«Це дуже легко було. Я спускалась звідти, з самого верху. Мені не було страшно, я звикла до таких випробувань. Колись уже стрибала з вишки, з парашутом. Я люблю екстрим. І іншим діткам раджу не боятись, це так весело», - каже переможниця у своїй категорії Глорія Польова.
32 роки на лижах – такий трудовий та спортивний стаж Василя Федорчака, голови туристично-рятувальної служби Чернівецької області. Він разом з дружиною та двома синами (у їхній родині це сімейний спорт) теж взяли участь у змаганнях.
«Час підйому до потерпілого – 15 хв. Це максимум. Такий регламент для рятувальників. Коли прибуваємо на схил до хворого, то будь-якими підручними засобами надаємо першу допомогу. Потім кладемо його у ак’ю (металева капсула), яка витримує навіть сильні бокові удари, і спускаємо до підніжжя. Головне правило – не випускати ак’ю з рук у жодному разі, щоб потерпілий не полетів униз. Попереду рятувальної команди завжди їде розвідник – лижник, який попереджає інших учасників надати дорогу», - пояснює Василь Федорчак.
Читати: Чернівецькі лучники здобули 15 медалей на Чемпіонаті України у Черкасах
Федерація спортивного туризму Чернівецької області такі змагання проводить уже сім років поспіль. На жаль, не всі учасники змогли потрапити на змагання через рятувальну операцію, яка зараз триває у Карпатському регіоні з пошуку туристів.
«Це екстримальний вид спорту, тут присутня швидкість. Цим вони захоплюючі і дають адреналін. Ми єдині в Україні, хто має такий формат змагань. Вони уніфіковані і підпадають під кваліфікацію від Міністерства молоді та спорту. Тому тут ми присвоюємо спортивні розряди», - пояснює Віктор Скрипник, голова Федерації спортивного туризму Чернівецької області.
«Ми як громадська організація підтримуємо всі ініціативи на рівні міста та області з розвитку фізичної культури, спорту та здорового способу життя. Коли, як не у цю пору проводити такі змагання. У нас є для цього всі умови. Не слід зациклюватись на комуналці і на прибиранні снігу – варто глянути на зиму під іншим кутом. Ми розпочали наш фестиваль з хвилин мовчання, вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. А спорт – це теж життя, це своєрідний подвиг кожного учасника. Життя триває. І попри те, що зараз період карантину, тут дотримані усі санітарні норми. Я гадаю, що свіже повітря, велика площа курорту і особиста відповідальність – це хороший рецепт відпочинку і змога перезавантажити мізки», - прокоментувала Валентина Радчук, голова ГО «Єдина Альтернатива», депутатка Чернівецької міської ради.
Після нагородження та вручення призів і грамот на всіх учасників та гостей гірськолижного комплексу чекав сюрприз – фаєр-шоу, ілюмінація та завершення свята.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами