Повернення земель селянам, програма виживання культури, недофінансування соціальних програм, а ще долучення Чернівців до асоціації Дунайських регіонів Європи. Ці і не лише питання депутати обласної ради розглядали під час чергової сесії. Напередодні виборів більшість з них були надзвичайно активними, навіть ті, хто раніше рідко відвідував засідання.
Повернення земель селянам – найважливіше питання, яке розглядали під час 34 сесії обласної ради. Принаймні так вважають фахівці.
Ярослав Курко «Повернення земель лісового фонду і майна, яке в 40-му, а потім в 45 році було в незаконний спосіб забрано в селян Буковини при насильній колективізації і їх всіх насильному загнанню в колгоспи. В 98 році пройшло розпаювання колгоспних земель, про землі селян, на яких був ліс випадково забули».
Віталій Усик, «Це ліси, як правило, знаходяться дуже близько до населених пунктів і вони служать у більшості випадків для забезпечення потреб громад іу лісах, у лісоматеріалах, тому я рахую, що на сьогодні настало справедливим, щоб ці ліси зробить комунальними, встановити там нормальні правила ведення лісового господарства».
Від реформ лісового господарства до реформ в освіті. Дехто з депутатів виступив проти закриття малочисельних шкіл.
«Це тому, що ніколи ще більше 6% бюджет освіти в Україні не був. Оце біда, з цим потрібно боротись, і якщо трохи більше грошей на них іде, то це через специфіку їхнього проживання, зокрема в нашому районі 4-6 кілометри дітям іти до дороги, на якій їх, може, зустріне автобус – це знущання над дітьми і над батьками. Це шлях до виродження і вимирання хуторів».
Не оминули під час сесії і соціальні питання. Зокрема депутати говорили про необхідність збільшення фінансування на програму розвитку сім’ї, молоді, спорту.
Михайло Павлюк, депутат Чернівецької обласної ради: «Саме ця програма допомагає волонтерським організаціям здійснювати свої заходи, допомагає реабілітувати воїнів АТО, які зараз воюють на Сході. І постійно є недофінансування».
Зважаючи на диверсії, які відбуваються в різних областях України та загалом антитерористичну операцію надзвичайники мають бути забезпечені всім необхідним.
Володимир Куліш, «Це і кошти для достатнього резерву палива, це і придбання деякого обладнання, це інвентар».
Відповідна програма є, проте, кажуть депутати, коштів все-одно бракує, з найбільш наболілого – в області досі немає гелікоптера. Хоча, вважають, його мали б придбати за державний кошт. Також бракує коштів на розвиток інфраструктури. Проте багато проблем, сподіваються, вирішать тоді, коли Чернівці доєднаються до асоціації Дунайських регіонів Європи.
Михайло Гайничеру, Підписали угоду про майбутнє створення асоціації Дунайських регіонів Європи. Розраховую, що це будуть інфраструктурні проекти з більшим фінансуванням, принаймні це передбачає Дунайська стратегія Європи для України. Це може бути і реконструкція залізниць, це може бути будівництво інженерних споруд мостів».
Чи доведеться цим депутатам і надалі приймати рішення, стане відомо після виборів, а наразі депутати зробили фото на пам'ять.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами