Осінь незабаром поступиться ще холоднішій зимі. Тож час одягати теплі речі й діставати ковдри, аби зігрітись.
А ще врятуватися від холоду допоможуть гарячі напої, тож пропонуємо вам декілька українських традиційних рецептів, які точно зігріють та допоможуть врятуватись від застуди.
Аби його приготувати, знадобляться інгредієнти, котрі є у кожному домі:
Всі інгредієнти потрібно змішати та довести до кипіння, протримавши на плиті 15 хвилин, періодично знімаючи піну. Потім дати настоятись 30 хвилин. Далі - процідити через щільний шар марлі. Налити збитень у чайник та знову довести до кипіння.
Класичний узвар куштував, мабуть, кожен українець. А от рецепт алкогольного зігріваючого узварця сьогодні вже не такий популярний. Тим не менш, це не привід не спробувати його!
Вам знадобиться:
Всі інгредієнти необхідно змішати, довести до кипіння та процідити через марлю. Перед подачею обов'язково ще раз підігріти
Варенуха має безліч рецептів і варіацій, адже цей напій був дуже популярним у XIX столітті, особливо на масових застіллях. Вона може бути безалкогольною або слабоалкогольною, а подається як гарячою, так і холодною. Але оскільки ми готуємось до холодної пори року – розглянемо варіант гарячої варенухи.
Вам знадобляться локальні сухофрукти: тобто ті, які зроблені з фруктів, поширених на території України. Згодяться класичні яблука та груші.
Їх потрібно покласти у глиняну ємкість і доверху залити горілкою. Бажано приправити напій. Згодяться кориця, трошки меду, гвоздика, щіпка гострого перцю. Замість кришки накриваємо посуд скоринкою хліба, а для герметичності, щільно змазуємо краї тістом. Ставимо ємкість з напоєм у піч на легкому вогні на 12 годин. Потім витягнути та процідити через марлю. Перед вживанням розігріти.
Напій глінтвейн відомий у всьому світі й, безперечно, один з найпопулярніших гарячих алкогольних напоїв. В українців також є свій рецепт цього знаменитого гарячого вина.
Вам знадобиться:
Вино потрібно спочатку прокип'ятити з корицею, потім додати у рідину цукру, перетертого з цедрою двох лимонів. Гарячим напоєм залити перетертий імбир. Його проціджувати не слід, можна лише трішки зачекати, поки імбир настоїться. Подавати неодмінно гарячим.
Один з найпопулярніших чаїв у холодну пору року, завдяки своєму чудовому смаку та лікувальним властивостям. Він теж поширений у різних країнах світу і має безліч своїх варіацій. Ми ж пропонуємо рецепт, найбільш поширений в нашому народі.
Вам знадобиться:
Необхідно 100г обліпихи перебити в пюре. Висипати суміш у чайник, додати залишок цілих ягід, засипати чай. Залити інгредієнти окропом. Дати напою настоятись 10-20 хвилин. Процідити, та підігрівати перед подачею, додаючи ложечку меду до чашок перед вживанням.
Сподіваємось, рецепти українських гарячих напоїв сподобаються вам не менше, ніж популярні грог та какао й допоможуть вам врятуватись від осінніх холодів.
Автор Вікторія Демидюк
Джерело: vsviti.com.ua
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами