Нагадаємо, 25 лютого цього року Першотравневий районний суд міста Чернівці виправдав завідуючу поліклінічним відділенням «Чернівецького обласного госпіталю для інвалідів Вітчизняної війни», яку звинувачували у вимаганні та отриманні систематичних хабарів за вплив щодо рішення про надання інвалідності для пацієнтів.
Лікарку звинувачували у тому, що вона, будучи на посаді завідуючої поліклінічним відділенням ОКУ «Чернівецький обласний госпіталь для інвалідів Вітчизняної війни», наділена повноваженнями голови лікарсько-консультативної комісії, отримувала у 2013 році від трьох учасників бойових дій в Афганістані 12 тисяч гривень. За ці кошти вона впливала на рішення щодо отримання ними певної групи інвалідності. Двох із цих ветеранів війни також звинувачували у наданні хабара. У третього, за матеріалами слідства, обвинувачена сама вимагала хабара і тому він змушений був платити.
Першотравневий районний суд виправдав лікарку та військових, які разом надали їй 12 тисяч гривень хабара. Щоправда, суд першої інстанції не визнав ці гроші неправомірною вигодою, а порахував це "допомогою госпіталю".
Читайте також: Викладача, який допомагав відкосити від армії, оштрафували на суму втричі меншу за хабар.
На цей вирок прокуратура подала апеляцію, яку частково задовольнив Чернівецький апеляційний суд. Він скасував вирок суду першої інстанції в частині виправдання лікарки та визнав її винною в отриманні хабара в особливо великих розмірах. Але у зв'язку із закінченням строку давності злочину апеляційний суд звільнив обвинувачену від відбування покарання. Також суд зобов'язав державу повернути засудженій сплачений штраф у розмірі 17 тисяч гривень та вилучений телефон, а вилучені під час обшуків гроші, які їй давали у якості хабара, зобов'язали повернути у госпіталь.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами