Тривала хіміотерапія сильно пошкоджує периферійні вени. А встановлення катетера у центральну вену, як правило, викликає біль та дискомфорт. Аби полегшити лікування хворих, лікар Чернівецького онкодиспансеру перейняв німецький досвід використання імплантаційних портів.
«Імплантаційний порт «підшивається» підшкірно. Це невеличкий – схожий на ґудзик – апарат, катетер якого заводиться безпосередньо в центральну вену, - розповів на прес-конференції Іван Візнюк, лікар-анестезіолог Чернівецького обласного онкодиспансеру. – Таким чином, протягом 5-7 років пацієнт отримує ліки безпосередньо через катетер і не страждає від постійних проколів вен».
Процедура встановлення порту триває 40-50 хвилин і проводиться в операційній під місцевим знеболенням. А далі головне – раз на шість тижнів промивати порт. Він анітрохи не заважає вести активний спосіб життя: із ним можна плавати, займатися спортом, танцювати тощо.
Читайте новини в Telegram
Наразі у чернівецькій області встановили близько сотні імплантаційних портів пацієнтам, які цього потребують. Серед них – 16-річний хлопчик, який від народження хворіє на важку недугу – апластичну анемію.
«З дитинства щомісяця хлопець приїжджає до лікарні на переливання крові та її компонентів. А, отже, терпить постійні уколи і біль, - каже Іван Візнюк. – У 2018 році ми встановили хлопцю спеціальний імплант, через який тепер щомісяця йому виконують всі необхідні маніпуляції. Він більше не терпить болю і живе повноцінним життям».
Забезпечити імплантаційними портами всіх пацієнтів, на жаль, неможливо. Пристрої не входять до переліку медикаментів, якими забезпечує держава. Ціна приладу – 7-10 тисяч гривень.
«Важливо, щоби буковинці знали, що цю процедуру роблять не лише у дороговартісних європейських клініках, а й у Чернівцях», - зазначає лікар.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами