Чернівці для світу «запалили» багато «зірок» в літературі, музиці, науці. Видатні й легендарні сьогодні постаті зайняли свої гідні місця на світовому Олімпі визнання і шани.
Та багато «зірок» свого часу приїхали до Чернівців, щоб «запалити» цей край своєю творчістю, роботою, натхненням. Вони – світочі науки і культури, вони – творці світу, в якому ми живемо сьогодні.
Фрідріх Бекке, мінералог, кристалооптик, петрограф
Цей дослідник одним з перших почав вивчати камʼяні породи в Австрії і запропонував унікальний метод петрографічного дослідження мінералів та порід, який згодом назвали іменем науковця.
А свою академічну карʼєру дослідник розпочав у Чернівецькому університеті.
Фрідріх Йоган Карл Бекке народився 31 грудня 1855 року в Празі в сімʼї продавця книг. Початкову освіту отримав у рідному місті. Пізніше переїхав з батьками до Відня, де навчався у Шотландській гімназії. Науку студіював під керівництвом професора П. Бройніґа, завдяки якому знайшов у собі зацікавлення природничими науками.
У 1874 році розпочав Бекке навчання у Віденському університеті. Тут його вчителем став видатний мінералог та петрограф Густав Чермак, який свого часу розробив нові методи дослідження алюмосилікатів, і який припустив, що метеорити виникають з вибухів вулканів на астероїдах, а його імʼям названо один з мінералів – чермакіт. От він і помітив в молодому студенті Фрідріху Бекке любов до каміння, порід і мінералів.
Читайте ще: Історична розвідка: Ріхард Вале
І запропонував йому працювати своїм асистентом в Інституті мінералогії. На що молодий Фрідріх, звичайно ж, погодився.
У найпершій друкованій праці «Ein neuer Polarisationsapparat von E. Schneider in Wien» 24-річний Фрідріх Бекке описав роботу нового поляризаційного мікроскопа для петрографічного дослідження мінералів та порід. А свої наступні праці присвятив петрографічним дослідженням Австрії. Результати стали основою для його дисертації «Kristalline Schifer des niederoesterreichischen Waldviertels», яку Бекке захистив у 1880 році.
У 1882 році Фрідріх Бекке перебрався зі столиці імперії до Чернівців. Окрім можливості академічної кар’єри, фінансове підґрунтя стало одним з вирішальних у виборі місця праці. Хоча в Чернівецькому університеті йому довелося призупинити свої дослідження в галузі кристалографіки. Та все ж петрографічні дослідження вчений не полишив.
Пропрацював науковець в Чернівцях до 1890 року. І саме тут він став професором.
Після Чернівців Бекке відправився до Карлового університету. А в 1898 році з Чехії переїхав до Австрії й став працювати у Віденському університеті. Згодом йому випала честь очолити ректорат поважного вишу.
З 1911 по 1929 рік Фрідріх Бекке поєднував з науковою роботою й роботу генеральним секретарем Австрійської академії наук.
Вам буде цікаво: Історична розвідка: Микола Боголюбов
Помер видатий мінералог 18 червня 1931 року у Відні. Ще за життя, в 1926 році, його назвали Громадянином Відня.
Фрідріх Бекке у своїх дослідженнях вперше заявив про контраст між Тихоокеанською та Атлантичною магмами.
Метод, який дослідник виробив при вивченні різних мінералів та порід, отримав згодом його імʼя.
Іммерсійний метод рефрактометрії, або метод Бекке, є одним з найважливіших способів вивчення мінералів. Він полягає в тому, що тверді тіла занурюються в рідини із заздалегідь відомим показником заломлення. Більшість неметалевих сполук прозорі. Потім дослідник, дивлячись у мікроскоп, підбирає рідину, показник заломлення якої найбільш близький до визначеного. І врешті вибирає найвідповідніше значення, визначаючи таким чином показник викривлення досліджуваного мінералу чи породи. До слова, найчастіше, за методом Бекке, використовують 98 рідин.
Цим методом, який винайшов Бекке, користуються мінералоги, а також хіміки й по нині.
Вони, Генії цього світу, колись приїхали до Чернівців, щоб працювати. І своєю працею вони підняли рівень освіти, науки й культури в місті до європейського й світового рівня. Вони заслуговують на знання й пошану.
Ілюстрації - geschichte.univie.ac.at; kulturpool.at; microlabgallery.com; austria-forum.org
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
На rayban-rus.ru можно найти достаточно много симпатичных вариантов. Сейчас в России солнцезащитные очки невероятно дорогие в сезон. Безусловно по этой причине огромное количество женщин приобретают солнцезащитные очки за несколько месяцев до начала лета. Однако, иногда и весной солнышко светит так, что без солнцезащитных очков не обойтись.
Чтобы вы могли спокойно смотреть сквозь солнце, вам потребуются очки. На ray ban интернет магазин есть большое количество разных вариантов. Вы можете выбрать очки с разной оправой. Некоторые варианты по душе, как правило, мужчинам.
Однако, есть и более женственные очки, которые понравятс