Про це розповів начальник Головного сервісного центру МВС, очільник робочої групи з упровадження фото-відеофіксації Владислав Криклій.
«Ми маємо запустити систему автоматичного контролю, але зробити це не так, як під час минулої спроби 2007–2010 рр., коли штрафи масово оскаржували в суді через відсутність технічного регламенту та прогалини в законодавстві. Саме тому сьогодні ми ретельно вибудовуємо всю нормативно-законодавчу базу, — пояснює посадовець причину тривалого введення системи. — Ось переді мною дорожня карта, в якій близько 20 документів, — закони, постанови, накази, що мають бути ухвалені, щоб система працювала правильно. Перед нами стоїть амбітна мета запровадити систему вже цього року. Зокрема, прем’єр-міністр та міністр МВС на координаційній нараді з безпеки дорожнього руху ставили таке завдання. Та й не секрет, що у суспільства є запит».
Система штрафних балів за порушення ПДР, які зафіксовані в автоматичному режимі, має бути доопрацьована таким чином, щоб за кожне порушення був як грошовий штраф, так і накопичення балів, після певної кількості яких передбачене тимчасове позбавлення права керування транспортним засобом.
Читати ще: На червоний сигнал, з правого ряду наліво: чернівчани зафіксували грубе порушення ПДР перевізника
Планується, що кожне місто за погодженням з поліцією в місцях концентрації ДТП та аварійно небезпечних ділянках зможе самостійно встановлювати та обслуговувати камери відеоспостереження. «Це все відбувається в рамках концепції децентралізації. Вартість одного комплексу відеофіксації варіюється від $10 до $50 тис. Міста зможуть обирати постачальників серед великої кількості виробників на світовому ринку. А кошти від штрафів планується частково залишати в місцевих бюджетах — 20% місту, 50% — в дорожній фонд, 30% — МВС», — розповідає про план Владислав Криклій.
Система автоматичної фіксації порушень ПДР працює в багатьох країнах. Наприклад, у Польщі в 2012-му, через рік після запровадження, аварійність зменшилась на 35% (усього в Польщі використовується 450 комплексів). На такий результат орієнтуються і в Україні, мова про близько тисячі життів, які можна буде врятувати щороку.
Насамперед запрацюють вимірювачі швидкості. Згодом планується ввести контроль і за рухом на світлофорах, перехрестях та розподільчих смугах. Відповідні стандарти закладаються вже сьогодні у нормативних документах».
Нагадаємо, ДТП на Буковині стало більше. В поліції назвали основні причини.
Джерело: chv.hsc.gov.ua
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами