МЗС України і Румунії спільно працюватимуть над імплементацією нового освітнього закону
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив: є декілька принципів закону про освіту . Перше - усі громадяни України повинні знати українську мову, а друге - для кожного потрібно розуміти і відчувати свою країну.
«Конкретні параметри будуть визначені нашими Міносвіти, безперечно за участі громади. Але ніхто за визначенням не хоче зробити румунську громаду менш румунською та українізованою. Ми маємо працювати спільно над новими методиками викладання українською, щоб не відлякувати малюків від навчання. У цьому сенсі ми маємо більше зробити для румунської громади. Буде складено відповідний договір чи документ», - зазначив Павло Клімкін.
Нагадаємо: П.Клімкін розповів, що Олег Хавич намагається отримати політичний притулок в Польщі
Румунія і далі дотримується точки зору, що 7 стаття має негативний вплив для тих, хто хоче навчатися рідною мовою, зі свого боку заявив міністр закордонних справ Румунії Теодор Мелешкану.
«Ми розмовляли з паном Клімкіним щодо висновків Венеціанської комісії та про інші механізми, які можемо використовувати в даному випадку. І домовилися розглянути і закрити питання освіти, а також прийняти документ, як додаток гарантії дотримання прав національних меншин. Румунія не проти стати ініціатором, щоб надати і поширити свій досвід у навчанні рідною мовою та забезпеченні знання румунської мови», - наголосив Теодор Мелешкану.
Міністр закордонних справ Румунії висловив упевненість, що знайдуться рішення, які будуть відповідати спільним інтересам українців румунського походження
Уряд Румунії має намір здійснити фінансову підтримку учням і викладачам шкіл з румунською мовою викладання.
Читати ще: Учнів та вчителів з України преміюватимуть у Румунії за знання мови
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами