Головна освітянка Чернівецької області заперечила, що новий Закон про освіту дискримінує права нацменшин
Представники румунської громади збентежені новим Законом про освіту. Вважають: деякі статті дискримінують їхні права.
Нагадаємо: Румуни Чернівецької області просять Президента накласти вето на Закон «Про освіту»
Олена Нандриш, голова села Магала вважає: " Зараз нас просто ставлять у рамки – вивчати румунську мову в садочках і 1-4 клас. Я румунка за національністю, в мене є внук, якому 6 років, він прекрасно розмовляє румунською, розуміє українську і в садочку двічі вони вивчають українську."
Головна освітянка Чернівецької області Оксана Палійчук заперечила інформацію про те, що статті Закону про освіту можуть дискримінувати права представників румуномовної громади, а навпаки - покращить знання державної мови випускників румуномовних шкіл. Адже останні результати ЗНО доводять, що це просто необхідно, каже чиновниця. 68 відсотків випускників румуномовних шкіл області цього року не склали ЗНО з української мови, 67 відсотків – провалили тестування з історії та майже 45 відсотків - з математики:
Оксана Палійчук, керівник департаменту освіти та науки Чернівецької ОДА: " Ця стаття Закону саме передбачає можливість оволодіти і навчатись рідною мовою . А також – збільшення з 5 класу державної мови і дисциплін допоможе їм краще оволодіти мовою, а значить – скласти ЗНО, вступити до вишів, а значить – працювати тут, в Україні. Тому, я вважаю, що ця стаття позитивна і вважаю, що це є політиканство, популізм. Та спроба дестабілізувати ситуацію."
Нині з 426-и шкіл в Чернівецькій області - 63-и румуновмовних та 19-ть двомовних.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами