У мережі інтернет з’явилася нова загроза. Щоб уникнути фатальних наслідків, кіберполіція закликає батьків приділяти більше уваги дітям та їхній поведінці.
Загрозливої популярності серед підлітків набуває гра «Синій кит». Або ж «Тихий дім», «Море китів», «Розбуди мене о 4:20». У смертельної гри багато назв, але результат завжди однаковий - обірване юне життя і зламані горем батьки, які не розуміють, що ж змусило дитину звести рахунки з життям.
Багато українських підлітків вже постраждали від суворих умов цієї гри. За правилами, дитина повинна виконувати різноманітні квести, що пов’язані із заподіянням собі шкоди у той чи інший спосіб. Упродовж гри, підліток спілкується з так званим куратором.
Насправді – це професійний психолог, який схиляє підлітка до негативного мислення та знаходить спосіб маніпулювати дитиною. Також він повідомляє умови та час виконання квестових завдань. Саме куратору і звітує дитина, висилаючи фото та відео виконаного завдання.
Всього є 50 квестів. Фінальне завдання – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online. І якщо дитина відмовляється скоювати суїцид, шантажем та погрозами куратор примушує її до цього.
"Відомо, що фанати таких спільнот називають себе китами, тому що тварини асоціюються у них зі свободою. Ці кити можуть літати і є одним з небагатьох видів ссавців, котрі можуть добровільно звести рахунки з життям. Тому у всіх шанувальників "моря китів" і "тихих будинків" на особистих сторінках зображені відео або малюнки з китами, що літають", - застерігають у кіберполіції.
Аби підлітки не потрапили в такі групи, поліцейські радять батькам приділяти більше уваги психологічному стану дитини. Щоб уберегти дитину від небезпечної гри, варто проводити наступні дії:
В разі якщо батьки виявили, що їх дитина входить до кола учасників таких груп ми радимо:
Поліцейські докладають всіх зусиль, щоб заблокувати подібні спільноти в соціальних мережах. В разі їх виявлення поліція вживає заходи щодо встановлення злочинців, які їх створюють, та відповідного блокування таких груп.
Якщо Ви самостійно виявили небезпечні для підлітків спільноти у соціальних мережах, просимо негайно повідомляти до кіберполіції: https://www.cybercrime.gov.ua (цілодобово)
Телефон гарячої лінії (0372) 59-15-30 (з 8:45 до 19:30 в робочі дні) та до адміністрації соцмережі, в якій було виявлено групу.
КОМЕНТАР: Микола БАСАРАБ – начальник сектору ювенальної превенції УПД ГУНП в Чернівецькій області
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами