Нещодавно небайдужа чернівчанка повідомила поліції, що в одному з будинків Чернівців хлопчик кричить про допомогу, а його мама біля магазину неподалік вживає спиртне.
Коли поліція зайшла до будинку, виявила там виснаженого малюка, який їв прострочену сметану. Хлопчик майже не розмовляв і не міг пояснити, що сталося.
Микола Басараб, начальник сектору з ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП у Чернівецькій області:
«Обстановка, в якій дитина перебувала: антисанітарія, безлад, відсутність продуктів харчування. Стан дитини: вона не могла повідомити про своє самопочуття. Викликали соціальну службу та швидку. Дитину направили на медичний огляд».
Додому дитину вирішили не повертати. Натомість, відвезли у дитячий притулок. Директорка дитячої установи розповідає, хлопчик приїхав голодний і наляканий. Та пізніше почав контактувати з працівниками і, навіть, подружився з дівчинкою.
Жанна Янчук, завідуюча притулком для дітей Служби у справах дітей Чернівецької ОДА: «Не лякається, не боїться контакту. Можливо, не так спілкується, як інші дітки, але ми не знаємо причини цьому. Це може бути вроджена проблема, може бути набуте. Але це зможуть визначити тільки фахівці».
Мама хлопчика до притулку вже навідувалася. Пообіцяла принести усі документи для того, щоб повернути сина додому.
У поліції кажуть, хоча сім’я раніше не була на обліку соцслужб, 44-річна жінка лише цього року вже п’ять разів притягувалася до адмінвідповідальності.
Микола Басараб, начальник сектору з ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП у Чернівецькій області: «Притягувалася 5 разів за перебування в нетверезому вигляді, розпивання спиртних напоїв».
У поліції зазначають, у хлопчика є повнолітня сестра, яка живе окремо. Жінка виховує хлопчика одна. Вона вже кілька разів приходила в притулок, гралася з сином. Востаннє, коли вони прощалися, хлопчик заплакав.
Жанна Янчук, завідуюча притулком для дітей Служби у справах дітей Чернівецької ОДА: «Коли мати вчора йшла, він плакав і просився, щоб мама його забрала. Не чітко, але він вимовляє: «Мамо, забери мене».
Зараз хлопчик у задовільному стані. У притулку чекають на результати аналізів та висновки медиків.
Повернути хлопчика мамі можуть лише після комісійного рішення. Для цього жінці потрібно зібрати відповідні документи та довести, що вона здатна забезпечити дитину усіма належними умовами.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами