Ігор Баб’юк, директор регіонального офісу реформ у програмі Суть Речей розповів, що сільські голови Кіцманського району не хочуть навіть обговорювати об’єднання своїх громад.
Цитую «позиція сільських голів така, що село без ради – це фактично українська зрада. І тому всі за реформу, але не в їхньому районі і не в їхньому селі». Процес буде дуже складний, зауважує експерт. Це пов’язано і історично і ще через те, що там багаті села, самодостатні і всі хочуть бути центром громади: як Брусниця, так і Неполоківці, і Мамаївці та Лужани.
Проблеми є і в Хотинському районі, хоч об’єднання йде активно, але там багато громад неспроможних і Кабінет Міністрів не все затвердить.
В Сокирянському районі - теж складно. Є такі громади, які легко домовляються між собою, а є такі, які кардинально проти реформи.
Гірський Путильський район затвердив одну громаду. Але такі села як Конятин, Довгопілля чи Усть-Путила, через географічну віддаленість, зауважив Ігор Баб’юк мусять мати ще одну громаду. Вона буде глибоко дотаційна, але якщо говорити про якість послуг, що треба зважати на людей, то там повинна бути ще одна громада. Зараз ініціаторами центру там виступили Усть-Путила та Мареничі.
Нагадаємо зараз на Буковині є 10 об’єднаних громад. Але процес триває.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами