- Цього року очікують на чотири штами вірусу грипу: тип А (Брісбен, Канзас), тип В (Колорадо, Пхукет). І згідно із прогнозом у наступному сезоні на грип та ГРВІ в Україні захворіє 5-7 млн осіб, - розповідає Мар`яна Миронюк, заступник директора з організації епідеміологічного нагляду «Чернівецького обласного лабораторного центру МОЗ України». – Також очiкується двi хвилi пiдйому захворюваностi - у груднi та в кiнцi січня - на початку лютого (з можливим максимальним рівнем на 4 тижнi року 2020 року).
Читайте: Коли в Україну завезуть вакцину проти грипу
Три основні складові, які допомагають організму протистояти вірусу грипу – харчування, загартовування та сезонна вакцинація.
Збалансоване харчування забезпечує організм усіма необхідними мікро-, макроелементами та вітамінами. До цього обов’язково додається достатнє насичення організму водою.
Загартовування. Таким чином ми готуємо організм до осінніх та весняних перепадів температури.
Вакцинація. На сьогодні це доведений ефективний спосіб протистояти грипу. За повідомленням МОЗ України, цьогоріч буде закуплено півмільйона доз вакцини.
- Наразі зареєстрованих випадків грипу у Чернівецькій області ще не було. Фіксуємо лише випадки ГРЗ (гострих респіраторних захворювань) та ГРВІ (гострих респіраторних вірусних захворювань), - додала Мар`яна Миронюк.
Звернутися до лікаря.
Обмежити відвідування людних місць.
Використовувати захисні маски (змінювати їх щодві години).
У домащніх умовах можна промивати носові ходи соляними розчинами, промивати ротову порожнину і горло антисептичними розчинами, при температурі вище за 38 градусів варто прийняти жарознижувальні засоби, провітрювати приміщення, вживати воду кімнатної температури.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами