В програмі "Суть речей" начальник управління культури міської ради Юлія Сафтенко підсумувала рік 2016-й, яким він був для культури.
Людмила Григорчук: Ти нещодавно стала чиновницею, в бюджеті 2017 року є пункт, який стосується культури. Ти керуєш цією галуззю не так давно, але як вважаєш, зробили все, що треба було, чи все, що змогли?
Юлія Сафтенко Попри те, що я направду новоспечений начальник управління культури, офіційно мене призначили 3 жовтня 2016 року. Втім можу похизуватися за культуру тим, що нарешті культурі почали виділяти кошти. На такі звичайні речі, як ремонти, вже директори закладів мають. Багато років культура була в залишку, не вистачало культурі коштів. Є два об’єкти зараз, великі, з мільйонними кошторисами, які в розробці. Стартувало у нас будівництво клубу на Рогізні. Ще робимо кіно мистецький центр Миколайчука. Для нас важливо на 17 рік зробити ці два об’єкти. Я можу перерахувати те, що було зроблено. У нас естетичні школи, художня і музичні школи дуже багато зробили. Дуже багато витратили.
Вам буде цікаво: "Депутатам доведеться дуже добре попрацювати, щоб встигнути затвердити бюджет міста до Нового року" - Ю.Сафтенко.
Дуже тішуся за клуби: хто придбав апаратуру, хто придбав музичні інструменти. Є перемоги, можливо, на загальному фоні для когось вони здадуться дріб’язковими, але для мене, як для начальника управління культури, то для мене це серйозно, бо з цих дріб’язків будуть великі перемоги. Я для цього власне і прийшла в культуру, щоб змінити відношення до культури і розвиватися. Зараз ми не можемо одноосібно щось робити, тільки з громадськістю, тільки з людьми, які будуть радити, допомагати і критикувати. Так само і з підприємцями, хочеться докупи хочеться створити культурний контент, бо ми цього заслуговуємо, щоб про них знала вся Україна, амбіцій є багато.
Тому я вважаю, що попри те, що на державному ріні першочергово закладається соціальний бюджет, а потім, якщо залишаться кошти на 1 січня, то ми будемо просити на розвиток культури, це нас обмежує, щоб ми не витрачалися на багацько заходів. Проводимо лише великі державні свята. Але ми вчимося залучати комерцію, громадськість, наприклад Обнова-фест, Мерідіан Черновіц. Це комерційні заходи, але це візитівки Чернівців. Нам треба всі зусилля, всі сили направляти в спільну працю. Я завжди кажу, що сила в єдності. Тепер ми бачимо, що тільки з громадськістю ми зможемо створити набагато більше, ніж ми маємо. Якщо культура почне заробляти на себе.
Читати ще: Вручення мистецьких премій в Чернівецькій філармонії. Працівники культури підсумовують рік
Людмила Григорчук: Це реально?
Юлія Сафтенко Я думаю, що все реально. Звичайно, амбіцій дуже багато і планів, але ми почнемо з самого малого. Спочатку в культурі нам треба довести, щоб всі заклади мають були гарні, комфортні, теплі, європейські. Щоб туди хотіли ходити дітки. Я можу з гордістю сказати, що у нас є 5 центрів естетичного виховання, там багато дітей, які перемагають на конкурсах. Іде виховання нашого підростаючого покоління.
Людмила Григорчук: І це модно у нас.
Юлія Сафтенко Так, і це модно. Так само в клубах. Я розумію, що клуби мають тягнутися до кращих, але для початку, щоб не було неякісного даху, щоб було там тепло, комфортно, а відтак будемо розвивати. Це головне налагодити. Якщо будуть ці маленькі перемоги, хоча для мене вони є великими, то все буде в нас. У нас дуже люди творчі, креативні, вони вміють з нічого робити щось. Я ще раз говорю, що велика шана людям, які творять культуру, бо це люди, які мають велике серце, для них це не робота, а приречення. Я заявляю це дуже гонорово і відверто. Може, хтось почує зухвальство у моїх словах, але я в цьому переконалася за останні три місці.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами