Щодня на пляж у Чернівцях, що на вулиці Донбасівській, 5, приходять городяни на відпочинок, пише Медіа агентство АСС. Втім, офіційного відкриття сезону досі не було. Охочих купатися і засмагати буває по кілька сотень за день.
Отримуйте новини в Telegram
«Купатись заборонено. Санепідеміологи тимчасово заборонили, бо вода не відповідає нормам. Нам сказали поставити таблички про заборону. Але люди то все ігнорують. Наше завдання - запобігти нещасним випадкам, не допустити, аби хтось втопився чи травмувався. Тому на станції чергують рятувальники, матрос у човні на воді. Позавчора тут було пів тисячі осіб певне. Вода аж кипіла від людей. Приходить багато дітей, приїжджих. Здебільшого - після обіду», - розповідає Василь Маник, начальник рятувальної станції.
За словами рятувальника, у разі повітряної тривоги всі повинні покинути територію і піти в укриття, але тут його нема.
Цього тижня прогнозують до 34 градусів тепла, тому на станції посилять чергування, бо охочих відпочити точно побільшає - кажуть фахівці. Рятувальний пункт працює цілодобово, а пляж з 9 ранку до 21 години. Глибина води у зоні пляжу – переважно 1 метр, де-не-де до 2 метрів, дно очищене, температура води +21 градус.
«Завжди всім нагадую – не забувати про елементарні правила безпеки: не вживати алкоголь, бути з дітьми разом і у воді і на березі, особи до 14 років взагалі самі не можуть перебувати на пляжі. А то батьки випивають за столиками, а діти бавляться десь у воді. За цим всім стежать наші матроси. Вони вже по руках бачать, чи людина пливе добре, чи кволо, чи махає не так, як треба – тоді уже човник ближче підпливає на всяк випадок», - додає Василь Маник.
Спеціалісти Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб провели дослідження водойм та ґрунту в місцях відпочинку. Відхилення від санітарних вимог за бактеріологічними показниками виявили в 5 пробах води з річки Прут в межах міського пляжу Чернівців. Дослідили 15 проб ґрунту - відхилення від нормативів встановили в 1 пробі ґрунту в межах пляжу м.Чернівці.
«За червень ми двічі відбирали проби. Результати від 20 червня показали, що за бактеріологічними показниками відхилення по кишковій паличці від норм перевищили у сім разів. Ми не рекомендуємо купатися, бо якраз така інфекція передається водним шляхом. На якість води впливає погода, санітарний стан берегів та інше. Якщо ж уже всі ідуть у воду – тоді варто дотримуватись особистої гігієни, не ковтати, не пити воду, приймати душ. Буває, коли за весь сезон вода не відповідає нормам», - зазначила Оксана Жук, завідувачка Чернівецької районної філії ДУ «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами