У курців змінюється зовнішність.
Про це розповіли доц. каф. дерматовенерології Марина Гаєвська та лікарі-інтерни Продан Вікторія та Поченюк Олена.
"Куріння дійсно руйнує жіночу красу: призводить до передчасного старіння, ослаблення здоров`я і деяких захворювань, часом незворотних, - кажуть медики. - Передчасні зморшки, суха, тьмяна, сірувата шкіра, опавші щоки – типовий портрет хронічного курця".
У 1985 році доктор Дуглас Модел опублікував в науковому журналі British Medical Journal статтю, в якій вперше вжив термін «обличчя курця», яке виникає через токсичні речовини, що містяться в сигаретах.
Симптоми «обличчя курця»:
— глибокі носогубні складки,
— сітка зморшок навколо очей (так звані «гусячі лапки»),
— запалі щоки (на них утворюються зморшки, перпендикулярні лінії губ),
— різко окреслені вилиці,
— обвисла, втративша еластичність шкіра.
Куріння в деяких випадках робить незворотні зміни в стані здоров`я жінки.
— здоров`я зубів. Смоли і нікотин, що містяться в тютюні, призводять до пожовтіння зубів і руйнування емалі. Куріння також є причиною зубного нальоту, каменю, сигарети зменшують кровотік в яснах, тому у курців частіше за все є захворювання ясен. І в кінцевому підсумку, всі ці ризики впливають на втрату зубів. Неприємності також доставляє неприємний запах з рота. І найбільші ризики пов`язані з тим, що куріння може стати причиною раку ротової порожнини.
— зір. Куріння викликає проблеми із зором. Курці мають високий ризик отримання катаракти, від якої, в свою чергу, позбавляє тільки операція. А катаракта провокує втрату зору.
Куріння:
— Знижує щільність кісткової тканини. Відповідно, остеопороз вражає курців швидше.
уповільнює загоєння в разі ран або хірургічних операцій.
— Виразка - Одна з типових хвороб курців зі стажем.
— Ревматоїдний артрит - Ще один наслідок багаторічного куріння.
— Онкологічне захворювання легких, порожнини рота - це страшні ризики курців.
Волосся:
Як і шкіра обличчя, нікотину волосяні цибулини і шкіра голови недоотримують кисень і поживні речовини, що, звичайно, призводить до їх тьмяності і ослаблення. До того ж, у курців шкіра голови стає пересушеною, починає лущитися, на ній з’являється роздратування. З часом, волосся втрачають еластичність, починають сильно сіктися і випадати, робляться ламкими. Жінкам, які багато курять також загрожує рання поява сивини.
Нікотин зменшує кількість вітаміну А, який бере участь в процесі відновлення і оновлення клітин організму. Отже, нікотин напряму впливає на здатність шкіри обличчя до регенерації, що виражається не тільки в появі передчасних зморшок, але і в уповільненому загоєнні ранок і шрамів. Саме з цим пов’язана лікарська заборона на паління хворих в післяопераційний період.
Жінки-курці, які розраховують виправити недоліки зовнішності за допомогою пластичної хірургії, можуть так і не опинитися на операційному столі. Справа в тому, що багато косметичних хірургів вимірюють рівень нікотину в крові своїх пацієнток і відмовляються проводити операції, якщо показники перевищують певне значення по причині того, що післяопераційні шрами від підтяжок можуть так і не затягнутися через погане кровопостачання і низьку регенеративну здатності такої шкіри.
Ще однин сумний наслідок паління для жінок – нікотин впливає на процес утворення колагену, який відновлює шкірний покрив, створюючи нові клітини. Паління зменшує кількість колагену, руйнуючи, таким чином, процес відновлення шкіри. Без достатньої кількості колагену шкіра втрачає еластичність, стає сухою, тьмяною і зморшкуватою.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами