Для людей, які відзначають це свято, судова експертиза є не просто процесуальною дією, а методом досягнення правосуддя. На цей час його святкують 6000 атестованих судових експертів, із них 1400 є державними.
Як розповів Інформаційному агентству АСС Віктор Бачинський, професор, начальник КМУ «Обласне бюро судово-медичної експертизи», завідувач кафедрою судової медицини та медичного правознавства БДМУ, якби довелося розпочати свою професійну діяльність з початку, пішов би тим самим шляхом.
- 32 роки поспіль я очолюю обласне бюро судмедекспертизи. Люди читають детективи, а я в них живу, - каже Віктор Теодосович. – Мені імпонує те, що в моїй роботі немає одноманітності. Кожен день щось інше: чи ти виїжджаєш на місце пригоди, чи тебе викликають до суду, чи на освідчення потерпілих тощо.
Читайте ще: З давньослов'янського слово лікар значить заговорюють, чарівник
Окрім того, Віктор Бачинський спростував міф про те, що судмедексперти працюють головним чином із мертвими.
- Відділ судово-медичної експертизи трупів – це лише 15% нашої роботи, - зауважує фахівець. – Інша робота – із живими людьми та речовими доказами. Наприклад, у відділі потерпілих, звинувачених та інших осіб приймаємо потерпілих та визначаємо ступінь важкості їхніх травм. А фахівці відділення судово-медичної токсикології досліджують токсичні речовини, які знаходяться у біологічних об`єктах. Саме наші судмедексперти визначають вміст наркотичних речовин і алкоголю в крові. Тож роботи щодня дуже багато.
На Буковині своє професійне свято сьогодні відзначають близько 250-ти співробітників обласного бюро судово-медичної експертизи.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами