Учасники Революції Гідності пригадали події, які відбувалися у Києві та Чернівцях у 2013-2014 роках. Люди виходили на Майдан боронити свою волю і ніхто їм за це не платив, розповідає Сергій Добржанський, учасник Революції Гідності, кандидат історичних наук.
«Ми з хлопцями всю ніч їхали на машині, я одягнув теплий одяг такий, щоб мати змогу пробути на Майдані декілька днів, а поруч зі мною стояла жінка у шубі, яка коштує як машина, тому я сміливо можу сказати, що ніхто на Майдан не виходив за гроші, це був свідомий вибір людей»,- каже Сергій Добржанський.
«Це ж які гроші треба платити людям, щоб вони йшли під кулі?» - зазначає Сергій.
"На Грушевського почалося протистояння. Мітингувальників поливали водою. Пам’ятаю, як одна мама звернулася до своїх синів, один з яких стояв там з внутрішніми військами, а інший був учасником революції Гідності", - пригадала Марія Філіпчук, учасниця Революції Гідності у програмі Суть Речей на Радіо 10.
"Якось на світанку одна жінка з Коломиї прибігла на Майдан, якраз ішла молитва, і вона просила священиків бігти на вулицю Грушевського, бо там хлопці вбивали одне одного. Було страшно коли бігли туди, бо не знали що побачимо. А як прийшли, жінки стали перед дітьми і почали молитися", - пригадує Марія Філіпчук.
19 січня тоді назвали «вогнехрещенням», тому що протестувальники палили шини і кидали коктейлі Молотова, а у відповідь, у 15-градусний мороз, їх поливали з водометів, каже Сергій Добржанський.
Майданівців підтримували всі. У столичних лікарнях медики намагалися приховати від тодішніх органів, що у лікарню привезли людину з Майдану, бо цих людей просто силоміць тягли у відділки, де часто розправлялися з ними, розповідають учасники Революції Гідності.
Читайте також: 15 років тому розпочалася Помаранчева революція (ВІДЕО)
Протести у Чернівцях проходили мирно. Найбільш напруженим був момент біля облдержадміністрації, коли у тодішнього голову ОДА Михайла Папієва жбурнули курячими яйцями, каже Тарас Прокоп, учасник Революції Гідності.
"Я своє життя поділила на "до" і "після". Революція Гідності мене дуже змінила, як і багатьох інших. Я впевнена, що люди, ті які пройшли Майдан, стали добрішими та щирішим до інших. Люди почали усвідомлювати свою відповідальність перед суспільством та державою і жити не за принципом: «моя хата з краю, я нічого не знаю», а за принципом: «якщо не я, то хто», це дуже важливо", - зазначає Марія Філіпчук.
"Багато вимог Майдану не були виконані, але я впевнений, що ми б втратили набагато більше, якби Революції Гідності не було. Тому що тоді у цій країні не було б перспектив для розвитку. Майдан дав нам можливість піти іншим шляхом, але ми цією можливістю скористалися лише частково. Тому що не проведені ще всі ті реформи, які мали б бути проведені після Майдану. Але разом з тим, було багато зроблено аби нас бодай наблизити до цього вектору" – каже Тарас Прокоп.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами