Сьогодні, 10 травня, в Україні буде мінлива хмарність. У всіх регіонах України, крім півночі Лівобережжя, місцями невеликий короткочасний дощ, гроза.
Про це йдеться в прогнозі Українського гідрометцентру.
Температура вдень 21-26°С.
Вітер східний, північно-східний, 5-10 м/с.
10-12 травня в Україні, крім Львівської та Чернівецької областей, переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки.
Католики святкують Вознесіння Христове, яке християни східного обряду відзначатимуть рівно за тиждень – 17 травня. Також Церква вшановує сьогодні апостола і священномученика Симеона.
Нині, коли йдеться про щось варварське, про якісь дикі звичаї, мракобісся чи граничну нетерпимість, зазвичай кажуть: «просто Середньовіччя якесь». Утім, Середньовіччя не було суцільно темним: були часи світліші, були темніші, а були й зовсім похмурі. Найтемнішим як у соціальному і релігійному плані, так і в плані моралі та символіки можна сміливо назвати ХVІІ століття. З одного боку це була доба «короля-сонця» Людовіка ХІV і Версаля, великих художників і письменників, науковців, а з іншого – час кривавих воєн, релігійних конфліктів, непосильних податків, кліматичних аномалій, економічної та демографічної кризи, чуми й інших епідемій, постійного страху і голоду. З часів раннього Середньовіччя тривалість життя в Європі ще ніколи не була такою низькою. Суттєво зменшився не тільки зріст самих європейців (як чоловіків, так і жінок), але й тварин. Повсюдно відбувалися жорстокі судилища над відьмами, рівень нетерпимості сягнув свого апогею. Житло теж стало темнішим, тіснішим. Збільшилась кількість «таємних» кімнат, комірчин. Вікна стали вужчими, скло – товстим і візерунчастим, тому пропускало замало світла. В моду ввійшли великі важкі меблі темних кольорів, здебільшого з горіху, які візуально зменшували простір і створювали відчуття сутінків. У бідних районах панують неймовірні злидні і бруд – у Лондоні прання білизни в 1660-ті роки коштує вдвоє дорожче, ніж у 1550-ті; гостро постала проблема з освітленням, до того ж, до звичайного середньовічного забруднення довкілля додалися промислові викиди. Домінуючим кольором став чорний. Приміром, у Парижі в 1700 році у дворян 33% предметів одягу були чорного кольору, 27% - коричневого, 5% - сірого. У чиновників відсоток одягу темних кольорів був ще вищий. Саме з цього століття кольором трауру став чорний. В Україні ХVІІ століття теж можна назвати одним із найтемніших, адже це була сумнозвісна доба Руїни.
Щодо прикмет, то вони такі: коли хмари йдуть на долини, то буде в горах просвітлення, а коли з долин піднімаються вгору – довго втримається сльота. Збільшення вінців навколо сонця віщує суху та ясну травневу погоду.
Іменинники сьогодні Семен, Стефан, Павло, Іван, Марія.
Безжурно лунає зоряно-місячний саундтрек і сьогодні 25-ий місячний день. Вчора був вихідний, але й сьогодні зорі радять не перенапружуватись і відпочивати. Тобто, якщо бути точним, помірно відпочивати і помірно працювати. Місяць спадає, зменшуються і наші сили, тому треба вмикати «економ-режим». Важливі справи розпочинати не варто. Доцільними будуть різноманітні водні процедури.
Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1912 році: –1,7; а найтеплішим у 1996 - +28,7.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами