Каракурт – один із найотруйніших павуків роду Latrodectus, розповсюджений в Азії і Європі, якого іноді називають "європейською чорною вдовою". Це єдиний вид в Україні, який може завдати серйозної шкоди здоров’ю.
Каракурти – це чорні павуки з круглим тілом, розміри яких можуть досягати 2 см. У самців - характерний рисунок з червоних плям, оточених білим. Під час шлюбного сезону самиці також можуть мати на тілі червоні плями, які потім зникають.
В Україні каракурт проживає в Одеській, Запорізькій, Миколаївській, Херсонській, Донецькій областях і Криму.
Цей вид не любить дуже сухі та спекотні місця, мешкає на узбережжях, у низинах, біля бур’янів і трави. Він може опинитися навіть на городі, якщо після поливу утворилося вологе середовище.
Укус каракурта болісний. Зазвичай людина відчуває дію отрути за 15-30 хвилин, протягом першої години біль віддає в кінцівки або живіт. Може з’явитися пітливість, нудота, підвищена температура, утруднене дихання, біль у м’язах, головний біль, судоми.
Водночас із каракуртом часто плутають павуків-стеатод, які живуть у людських оселях: вони також темні та округлі, але не становлять жодної загрози. А каракурт може потрапити до хати хіба що випадково.
Розрізнити цих павуків неозброєним оком важкувато, тож найкращий варіант дій, якщо бачите круглого чорного павука, – просто не чіпати його. Також під час подорожей півднем варто зберігати обачність, особливо у травні-червні.
Каракурт
Стеатода
Тарантул
Тарантул – найбільший павук в українській фауні, що належить до родини павуків-вовків (Lycosidae) і є легко впізнаваним через свою волохатість. В Україні водиться тарантул південноруський – довжина його тіла може сягати 3 сантиметри, а з лапами – до 7 см.
Тарантули можуть зустрітися людині у полі, на городі, пасовищі, узбіччі дороги. Вони риють в землі нірки, іноді до метра в глибину, які вистилають павутиною.
Як і інші українські павуки, тарантули не нападають першими, але якщо ви їх зачепите – можуть вкусити, захищаючи себе чи потомство. Укус тарантула можна порівняти з укусом бджоли. Він не є смертельно небезпечним для людини, але може загрожувати алергічною реакцією.
Жовтосумий павук (Cheiracanthium) належить до родини Cheiracanthiidae, він не плете сіток і живе у траві. Тіло павука жовте, а хеліцери – чорні. Вид поширений по всій Україні.
Кожного літа медики стикаються з двома-трьома випадками укусів цього павука.
Хоч отрута цього павука не вважається небезпечною для людини, але все-таки може викликати алергічну реакцію. Тому важливо отримати правильне лікування при укусі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами