У Чернівцях протестували стаціонарні валідатори у тролейбусах. Робили це на банківських картках, розповів у програмі Суть Речей на Радіо 10 Володимир Середюк, заступник чернівецького міського голови.
«На сьогоднішній день уже досягли задовільних показників, тому що перша транзакція проходила 6-7 секунд і це був незадовільний показник. Зараз транзакція проходить в межах 4 секунд», - розповів посадовець.
Нині у тролейбусному управлінні встановлюють кріплення під стаціонарні валідатори, а це фактично 90 відсотків роботи по їхньому монтажу, оскільки після цього потрібно лише встановити валідатор та прикрутити його декількома болтами, каже Володимир Середюк.
За його словами, стаціонарні валідатори не запрацюють одночасно в усьому громадському транспорті міста. Спершу їх протестують на окремих маршрутах. Це планується уже на початку грудня. Пасажири зможуть розрахуватися за проїзд у тролейбусі банківською карткою. Також Володимир Середюк розповів, що уже провели переговори та майже досягли домовленості із підприємцями, які обслуговують термінали IBOX на зупинках громадського транспорту. Уже розробили програмне забезпечення для поповнення транспортних карток поїздками.
«Хотілося б на початку грудня все ж таки запустити паралельно банківсько-транспортну систему, тобто повноцінну систему з можливістю поповнення її як поїздками у терміналі IBOX, так і оплатою грошима, в тому числі з використанням технологій смартфонів Apple Pay», - зазначив Володимир Середюк.
До роботи у громадському транспорті міста планують залучити волонтерів, які допомагатимуть людям розраховуватися за допомогою стаціонарних валідаторів. Крім того, у міськраді готують інформаційну кампанію. Адже в інших містах України така система розрахунку функціонує уже більше року, однак електронними платежами розраховуються лише 10 відсотків пасажирів. Це дуже мало, каже Володимир Середюк, адже при запровадженні цієї системи планували, що за допомогою електронних платежів розраховуватимуться 80 відсотків користувачів громадського транспорту.
«Насправді реалії в Україні дещо інші. Ми будемо це стимулювати шляхом диференціації тарифу. Зараз уже тролейбусне управління подало розрахунок тарифу. Найближчим часом готується розпорядження міського голови про проведення громадських слухань. Я буду вносити пропозицію про зменшення тарифу для розрахунку електронними засобами платежу (авт. транспортною карткою чи банківською) і відносно вищий тариф для розрахунку готівкою», - розповів заступник чернівецького міського голови.
Таким чином Володимир Середюк планує досягти вищого відсотка розрахунку за допомогою електронних платежів, ніж середньоукраїнський.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами