На Буковині археологи виявили бивень мамонта із видряпаними зображеннями оленів. Аналогів такого орнаменту в Україні немає.
Унікальну знахідку виявили біля села Дорошівці Заставнівського району. Науковці твердять: річ – унікальна як за технологією виготовлення, так і за орнаментом.
- Знайдений бивень мамонта належить до пізнього палеоліту, тож йому понад 22 тисячі років. Артефакт був дещо пошкоджений, тож його довелося зібрати по шматочкам, - розповідає Богдан Рідуш, доктор географічних наук, кандидат історичних наук, професор кафедри фізичної географії, геоморфології та палеографії Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, який саме знайшов цей предмет. – Унікальна знахідка тим, що на ній виявили складний орнамент, аналогів якого досі ми не бачили.
Допомагали розшифровувати зображення фахівці з Києва.
Читайте ще: Розкопки у Краєзнавчому музеї проводили чернівецькі школярі
- Розмір бивня невеликий – близько 15 сантиметрів, діаметр – до двох з половиною сантиметрів, - продовжує Богдан Рідуш. – Детальніше дослідивши артефакт, науковці виявили на ньому стилізовані зображення голів оленів. Найімовірніше, це найдавніше зображення оленя в Україні, і, власне, єдине на сьогодні. Нанесене на бивень мамонта воно було дуже тонким крем`яним різцем.
Київські археологи припускають, що бивень мамонта міг бути прикрасою чи певною ритуальною річчю. А от чернівецькі науковці кажуть, що це цілком могло бути руків`я якогось знаряддя.
Вам буде цікаво: У Чорному морі знайшли понад 40 кораблів часів Османської та Візантійської імперій
Наразі артефакт, знайдений на Буковині, передали до Археологічного музею інституту археології НАН України.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами