Максиму Пундику 22 роки і він підприємець у сфері ІТ-бізнесу. Має свою команду та створює онлайн-сервіси для клієнтів, пише Медіа агентство АСС. Коли почалась повномасштабна війна, він разом з групою однодумців включився у боротьбу з ворожою пропагандою через інформаційні технології. Вони стали кіберсолдатами: пробивали безпеку сайтів банків чи новинних стрічок, спамили, блокували, атакували. Паралельно збирали кошти на потреби ЗСУ.
Отримуйте новини в Telegram
«Мама мені подзвонила 24 лютого о 6 годині ранку і почала щось розповідати. Я слухав і нічого не розмів. Потім кажу – стоп, давай все по порядку. І тут вона говорить, що ракети, напад, війна. Я на дві години як завмер, бо бракувало інформації і не розмів за що хапатись і куди іти. Але все слід сприймати холодно, аби робити правильні рішення. Хлопці організували ком’юніті, де таких як я було десятки тисяч. Вони творили неймовірне: проникали у щілинки банківських систем, ламали регіональні сайти, які не мали захисту. Ми затикали рот ворогу не фізично, а віддалено», - розповідає Максим.
Разом з тим ІТ-шники оголошували збори коштів і все витрачали на потреби військових. Це тепловізори, прилади нічного бачення, біноклі, рації, каски, бронежилети – загалом зібрали допомоги на 300 тисяч доларів.
Проєкт «Народжені бути вільними» виходитиме двічі на тиждень: у середу та п’ятницю. Стежте за соцмережами і не пропустіть жодної важливої історії.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами