Про борги чернівчан за водопостачання та водовідведення у програмі «Суть Речей» на Радіо 10 розповів Ярослав Цуркан, перший заступник директора КП «Чернівціводоканал».
«На жаль є певна кількість споживачів, які просто не хочуть платити за отримання такої послуги як водопостачання і водовідведення. До 2019 року закон забороняв відключати боржників, але з травня 2019 надавачі послуг, у тому числі комунальні підприємства, мають право відключати споживачів, які заборгували за надання тих, чи інших послуг», - каже Ярослав Цуркан.
Нині борг населення перед водоканалом становить 18-20 мільйонів гривень. Ярослав Цуркан розповідає: якщо водоканал не отримує плату за надані послуги, підприємство повинно подавати до суду на боржників.
«У нас є близько 600 рішень судів, але їх виконують не так швидко, як би ми хотіли. Адже рішення передається у виконавчу службу, яка має свою процедуру стягування цих боргів. Стягнути борги з населення проблематично. Єдиний вихід – це відключати від водопостачання, але не завжди є технічна можливість відключити, до прикладу, абонента, який проживає на 6 поверсі. Тому що абоненти до шостого поверху не мають боргів, після шостого – не мають. А як відключити одну квартиру на шостому поверсі? Це вже проблема, яку не просто вирішити», - розповідає посадовець.
Читайте також: Комунальним підприємствам Чернівців виділять 11 мільйонів гривень допомоги
Найкращий вихід з ситуації, за словами Ярослава Цуркана , - це договір на реструктуризацію боргу.
«Ми зараз на це йдемо. Людина може добровільно підписати угоду, користуючись нашою послугою, на півроку, рік і отримати допомогу від держави чи субсидію», - зазначив Ярослав Цуркан.
Посадовець також сказав, що наразі відключень фізичних осіб від водопостачання через борги не було, лише давали попередження.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
И зря цену на воду не поднимают. Прежде всего цены на газ, на воду и электрику обязаны быть экономически обоснованным. Цена на любые ресурсы должны быть такими, чтобы их экономили даже честные, больные инвалиды.
Другое дело, что расчиываться должны все. Здоровые, которые не имеют постоянного места работы, могут работать на общественно полезных работах, как то выращивании качественых овощей и фруктов, строительстве
и ремонте дорог, мостов, домов. Главное, это делать всё качественно.