Серпень - кавуновий час. Експерти кажуть, що саме від серпня до листопада триває період безпечних кавунів (на відміну від тих, що продавалися у червні-липні, які дозрівали не природнім шляхом, а за допомогою азотних добрив).
Та навіть зараз слід знати правила безпеки, щоб споживання кавуна не вклало вас на лікарняне ліжко. От що радить сайту "Добрий лікар" Оксана Сергієнко, спецiалiст з баштанних культур.
1. У жодному випадку не купуйте кавуни поблизу трас, на відкритих лотках, адже ці ягоди вбирають токсини, зокрема, свинець, який мiститься у вихлопних газах автомобiлiв.
2. Кавуни повинні зберігатися під навісом, адже просто неба, під прямими сонячними променями у плодах часто починаються процеси бродiння, активуються гнилiснi бактерiї, хоча ззовнi кавун може виглядати iдеальним.
3. При виборi кавуна звертайте увагу на цiлiснiсть шкiрки (вона не має бути трiснутою).
4. Уникайте купiвлi вже розрiзаних "смугастикiв". В таких ягодах швидко починаються процеси гниття.
5. Навіть якщо розрізаний кавун огорнутий у плівку, він є небезпечним. Адже пiд плiвкою дуже швидко активiзуються процеси гниття та розмножуються хвороботворнi бактерiї. Адже у літню спеку зростає інтенсивність розмноження патогенних мікроорганізмів, особливо якщо вони потрапляють у сприятливе середовище.
Бактерії, що потрапили у кавун через розріз, швидко розмножуються під плівкою, адже там створюються оптимальні для них температурні умови та вологість. З"ївши такий кавун, можна отримати харчове отруєння.
6. Краще купити цiлий кавун, а частину, яку не з"їли, зберiгати у холодильнику не бiльше доби. А щоб перестрахуватися їжте кавун аж до самої скоринки -- залишайте хоча б 2-3 сантиметри м'якотi.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами