Гарна музика, сонячні промені, апельсини, мандарини та банани – це найкращі «ліки» від стресу. Як самостійно подолати тривогу, зокрема, й пов`язану з АТО, розповіла Ольга Юрценюк, доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології, кандидат медичних наук, лікар-психіатр.
- Нині найпоширеніше захворювання – посттравматичні розлади, які проявляються постійним програванням пережитих подій, напругою, жахіттями уві сні, тривогою, зниженням апетиту та втратою інтересу до навколишнього середовище, - пояснює Ольга Сидорівна. – Тривожність поділяється на постійну і ситуативну (наприклад, реакція на побачену картинку). Так от, зараз люди відчувають обидві тривожності, бо до постійної додаються ще новини, побачені по телевізору чи прочитані в газеті.
- Можливо, вразливим людям варто відмовитися від перегляду новин?
- Від незнання, як правило, постійна тривога тільки накопичується. Тому, переглядаючи ті самі новини, люди шукають відповідей і пояснень. Проте важливо відчувати межу, коли варто зупинитися і перестати дивитися чи читати новини, зайнятися собою, відпочити. Звісно, конкретної дози перегляду новин у день немає.
Читайте ще: Як розслабитись за 5 хвилин – корисна інфографіка
- Кажуть, саме на фоні тривожно-депресивного стану виникають супутні захворювання, зокрема, онкологія та серцево-судинні недуги…
- Нервова система впливає на всі внутрішні органи і системи. Насправді, де тонко – там і рветься. Стреси, тривога, депресії б`ють по слабким місцям. Зокрема, нині у багатьох загострилися гастрити, ішемічні хвороби, відкрилася виразка… 90% усіх захворювань належать до психо-соматичних. Тривалий стрес не може пройти безслідно. Тому, якщо не вдається подолати його самостійно, раджу звертатися до спеціалістів – психотерапевтів і психологів.
- Ольго Сидорівно, а як можна долати тривогу та стрес удома?
- Треба оточувати себе приємними подіями, людьми, предметами та емоціями. Зокрема, можна зайнятися аутотренінгом. Скачати в Інтернеті аудіо записи шуму моря, звуків природи, співу пташок. На їхньому фоні, як правило, даються установки, які допомагають людині розслабитися, досягнути стану релаксації, відчути прилив сил, відпустити негативну енергію. Такі вправи можна виконувати щодня.
Важливо також годину-півтори на день проводити на свіжому повітрі. Навіть у похмурі дні сонячні промені все одно є. Вони добре впливають на шкіру, сприяючи утворенню мелатоніну, який, у свою чергу, покращує настрій.
Вам буде цікаво: Зелене робоче місце, ігри та нагороди. Ось головні вороги ліні. Поради психолога
- Кажуть, аби запобігти депресії, варто їсти помаранчеві фрукти…
- Апельсини і мандарини зараз справді нікому не завадять. Також раджу їсти банани – вони містять багато вітаміну К, який також добре впливає на настрій. Покращують самопочуття і заряджають бадьорістю сухофрукти.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами