4 лютого - Всесвітній день боротьби із раком. Аби не захворіти, важливо не «консервувати» свої емоції та переживання.
Про психологічні аспекти виникнення онкологічних захворювань Інформаційному агентству АСС розповіла Ольга Юрценюк, кандидат медичних наук, доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології БДМУ:
- Зв`язок соматичних захворювань, і зокрема раку, з емоційним станом вчені довели понад дві тисячі років тому. У другому столітті нашої ери римський лікар Гален звернув увагу на те, що життєрадісні люди менше хворіють, ніж ті, які часто перебувають у поганому настрої та депресії.
Коли я працюю з онкохворими людьми, завжди намагаюся дізнатися їх біографію. Як правило, більшість із них в дитинстві пережили серйозну психологічну травму і все життя носили свої негативні емоції у собі. До психологічних травм, що спричинюють онкологічне захворювання, я би віднесла приниження, несправедливість, знехтування. Хтось із цих людей у дитинстві пережив зраду або смерть найрідніших – матері чи батька. У старшому віці їм так сильно хочеться жити у любові зі своїми рідними, що вони подавляють у собі будь-які негативні емоції та образи. Але ці відчуття нікуди не зникають, а накопичуються. Зрештою, приходить день, коли людина досягає своєї емоційної межі, - в ній наче стається вибух. І тоді може виникнути рак.
Читайте також: Онкологи шукають кошти на хіміопрепарати
Якщо одразу після стресу йде фізична реакція – людина біжить, кричить або б`ється – стрес не завдає їй сильної шкоди. Але коли цієї «розрядки» нема, в організмі починають накопичуватися негативні наслідки стресу. Це так званий «хронічний стрес». І саме такий стрес провокує більшість хвороб, серед яких і рак.
Більше того, вчені дослідили, що орган, який вразила пухлина, вказує на образу, що причаїлася в душі онкохворого. Наприклад, рак головного мозку виникає через страх того, що «мене не люблять». Рак шлунку – через злість на самого себе, звинувачення інших. Рак сечового міхура – бажання помсти. Рак підшлункової – постійне прагнення довести всім, що «я – особистість». Рак язика – сором. Люди, які захворіли на рак легень, як правило, розчарувалися в житті, втратили до всього цікавість.
Одна з найпоширеніших пухлин – рак молочної залози. Жіночі груди – символ турботи. На рак грудей часто хворіють жінки нещасливі у шлюбі, які ледь-ледь зводять кінці з кінцями. Вони забули про себе, постійно дбають про дітей, чоловіка, батьків. І, зрештою, живучи у хронічному стресі, отримують… рак.
До речі, навіть швидкість росту і розповсюдження метастазів пухлини залежать від потужності емоційної травми.
Вам буде цікаво: Буковинці стали менше хворіти на рак
Свого часу батько медицини Гіпократ сказав геніальну фразу: «Могутній дух рятує слабке тіло!» Організм, як дзеркало, відбиває душевний надлом. Внутрішнє почуття безнадійності незабаром відбивається на стані організму: немов услід за психікою ламається і тіло. Воно начебто втрачає волю до життя, здатність захищатися.
Можу порадити одне: не мовчіть, коли боляче, плачте, якщо хочеться поплакати! Не «консервуйте» свої емоції та переживання. Говоріть про них. І будьте здорові.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами