Квашена капуста у зимовий сезон – один із найпотужніших продуктів, який позитивно впливає на здоров’я. А коли людина хворіє, саме капуста допомагає організму боротися з вірусами.
- Квашена капуста містить всю групу вітаміну В, вітаміни С і К, необхідні нам для правильної згортання крові, - розповідає Ольга Гуска, лікар-терапевт. – Квашена капуста – справжня скарбничка мінеральних речовин: мідь, фосфор, цинк, калій, кальцій, залізо, сірка, кремній, бор, натрій. На практиці такий багатий склад покращує роботу імунної системи, поліпшує травлення, нормалізує рівень холестерину і цукор у крові, регулює кислотно-лужний баланс.
Деякі вчені також заявляють, що квашена капуста допомагає запобігти процесам розвитку ракових клітин, особливо - пухлин молочної залози.
Хворим на бронхіт, бронхіальну астму варто вживати салат із квашеної капусти, цибулини, часнику. Допомагає цей салат і тим, у кого кровоточать ясна.
Читайте ще: Швидше збити температуру допоможе теплий душ
А якщо страждаєте від мігрені, спробуйте покласти на скроні та за вуха загорнуту в бинт квашену капусту, зверху пов’язати рушником.
- Вживання квашеної капусти протипоказане при панкреатиті, після хірургічних операцій на черевній порожнині та грудній клітці, - зауважує Ольга Гуска. - Не рекомендується їсти свіжу білокачанну капусту при захворюваннях щитовидної залози, при особливо сильних загостреннях виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, при шлунково-кишкових кровотечах.
Цікаво: За тиждень до лікарень Буковини госпіталізували 150 осіб через ГРВІ
Велика кількість квашеної капусти через вміст солі шкодить хворим на гіпертонію, людям із захворюваннями нирок і печінки. Для таких хворих капусту необхідно відмивати від розсолу або заквашувати з мінімальною кількістю солі – 10 г на 1 кг капусти
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами